У Чорнобильському заповіднику показали стадо здичавілих корів

У Чорнобильському заповіднику показали стадо здичавілих корів

Співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника опублікували на своїй сторінці у Facebook фото здичавілих домашніх корів. Стадо великої рогатої худоби з'явилось після того, як померли господарі тварин – самосели зони відчуження.

- Ці корови зі своїм приплодом живуть власним розміреним життям без будь якої підгодівлі та ветеринарного догляду. Неспішно мандрують стежками заповідника навколо села Луб’янка. Ходять на водопої. Годують своєю кров’ю хмари комарів і мошкарні. А ще народжують щовесни і щоліта гарних рябеньких теляток, - розповіли у заповіднику.

Череда на спокійному марші

Науковці зазначають, що здичавілі тварини – гарний об'єкт для досліджень: наскільки вони здатні відновлювати властиві їх далеким диким предкам соціальні структури, котрі забезпечують виживання в дикій природі?

Cарай, де можна сховатися від негоди

- Окремо взята корова, теля та навіть і бик не здатні протистояти вовчій зграї. Але коли вся череда корів під керівництвом досвідченого бика об’єднається в структурований гарем, де кожен знає своє місце, їм не страшні вовки. При появі людини череда швидко втікає до лісу й зупиняється в такій гущавині, що через гілля майже нічого не видно. Бик утікає останнім. На людину не нападає, - зазначили у заповіднику.

Череп з рогами попереднього ватажка стада

Випаси на перелогах і біля колишніх ферм у зоні відчуження лишились пречудові. Заходять корови і на людські подвір’я, де давно ніхто не живе.

- Одного разу корови забрели в одну з хат, а двері чомусь закрились зсередини. Добре, що їх, напівживих, знайшли лісники й визволили з полону. Тварини ледь доплентались до води і довго там стояли, п’ючи воду, – розповіли у заповіднику.

Територіальна мітка бика про його приватні володіння

При появі людини здичавилі корови швидко тікають до лісу, ховаючись у гущавині  

Як повідомлялося раніше, у Чорнобилі помітили свійську тварину, яка прибилася до диких коней.

Олександр Галух, фото: Сергій Жила