Нова чаша для Либеді: на Майдані Незалежності ремонтують фонтан

Нова чаша для Либеді: на Майдані Незалежності ремонтують фонтан

На Майдані Незалежності триває капітальний ремонт чаші фонтану легендарним засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либеді. 

-Чашу було частково пошкоджено у 2014-му році під час подій Революції Гідності. Тоді було надщерблено плити. На роботу системи це не впливало, проте для центру столиці потрібен бездоганний вигляд для водограю. Каскадний та світломузичні фонтани на Майдані Незалежності капітально відремонтували у 2017 році, тож залишилося довести до ладу лише цей, - розповіла речниця КП «Київводфонд» Каріна Багінська.

Чашу оздоблять українським гранітом із Танського родовища розташовано в Уманському районі Черкаської області. Камінь сірий, характеризується  однорідністю структури, текстури та забарвлення.

Тож стилістику композиції буде повністю збережено.

Сама скульптурна група, автором якої є Анатолій Кущ (він же і творець монументу Незалежності та Архангела Миїхаїла, що на Лядських воротах) ремонту не потребує, як і решта елементів. Насоси, водопровід, підсвітка - все у робочому стані. 

Реконструкцію чаші планують завершити до кінця цього року. А розпочали роботи лише після того, як дочекалися завершення сезону роботи фонтанів на Майдані Незалежності. Бо ж через жорсткий карантин у травні, їх включили на кілька тижнів пізніше, ніж завжди.

Помилуватися роботою фонтану можна буде уже наступного року. Сезон водограїв у Києві розпочинається зазвичай першого травня і триває до 30 вересня.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»