У столичному кінотеатрі влаштують День Арт-кіно Європи

У столичному кінотеатрі влаштують День Арт-кіно Європи

8 листопада в 65-ти кінотеатрах по всьому світу буде проходити п`ятий фестиваль День Арт-кіно Європи. Столичний «Жовтень»  - єдиний кінотеатр в Україні, що вже вчетверте приєднується до цієї культурної події та синхронізує свою роботу з європейською кіноспільнотою.

День арт-кіно Європи – культурний захід, ініційований у 2016 році Міжнародною конфедерацією артхаусних кінотеатрів (CICAE) в партнерстві з асоціацією «Європа Сінема» (Europa Cinemas) з метою популяризації європейського кіно та діяльності кінотеатрів артхаусного типу. Докладніше про цю подію зможете дізнатись на офіційному сайті.

В цей день ми підготували для вас особливу програму, де ви зможете переглянути європейські та українські фільми:
1. «Атлантида» ,Україна, призер Венеційського кінофестивалю-2019 року. 
Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання. 
Спеціальний показ за участі творчої групи. А також пряма трансляція обговорення на фейсбук сторінці для тих, кому не вистачило квитків, а є бажання поставити питання режисеру, акторам чи просто послухати про створення фільму з перших вуст.
16:00 - Початок показу.
17:50 – Зустріч з режисером Валентином Васяновичем та творчою командою стрічки. 

Також в програмі:

2 . «Фелліні та духи»(документальний), Італія - допрем'єрний показ. Початок сеансу - 17:15.
документальний фільм із раніше неопублікованих архівних матеріалів, він наблизить нас до прихованого світу італійського генія та його зв’язку з духовним та надприродним.
3. «Володар драконів» (мультфільм), Німеччина. Початок сеансу - 13:05.
Неймовірна історія про дружбу безпритульного хлопчика Бена зі срібним драконом на ім’я Лунг. Герої перекочовують зі світу стародавніх легенд і міфів до нашого урбаністичного сьогодення, де їм доведеться поринути у пригоди, їдучи за мапою корабельного щура й зустрічаючи на своєму шляху найрізноманітніших чарівних істот. Сила духу, самовідданість і доброта допоможуть героям здолати всі труднощі й перешкоди.
4. «Нічний патруль», Франція. Початок сеансу - 10:45, 14:50,  19:15 
Трьом паризьким поліцейським - Еріку, Арістиду і Вірджині - доручають важливе завдання: відвезти в аеропорт іноземця, який  підлягає екстрадиції.  Дорогою поліцейцкі дізнаються, що на біжинця вдома чекаэ неменуча смерть.  У замкнутому просторі машини висить важка атмосфера, адже їм треба прийняти важливе рішення, врятувати життя чи виконати завдання.
5. «Друзі на свою голову», Франція. Початок сеансу - 10:35, 15:50, 21:20
Леа і Марк, Карін і Френсіс - дві пари нерозлучних друзів. Але коли скромна тихоня Лея публікує роман і він в одну мить стає бестселером, відносини між родинами дають збій. Ревнощі, шок, заздрість: тільки ставши успішним, можна дізнатися, хто твій справжній друг.
6. «Літо’85», Франція.  Початок сеансу - 13:00, 19:10
19-та режисерська робота Франсуа Озона, у якій він ностальгує за власною молодістю. Перший сценарій до цієї картини Озон написав ще 35 років тому, за мотивами новели Ейдена Чемберса «Станцюй на моїй могилі».
Нормандія, 1985. На пляжі грає The Cure, і Алекс впевнений, що все життя попереду: він закінчує школу і ще не знає, чим хоче займатися далі, але точно знає, що хоче бути щасливим. Його човен потрапляє в шторм, і від загибелі Алекса рятує новий знайомий. Вони швидко зближуються, клянуться один одному станцювати на могилі того, хто першим проститься з життям, адже у 18 років здається, що цей час не настане ніколи. Та чи зможе їхня дружба пережити хоча б одне літо?
7. «Парфенон»(Стасіс), Україна, Литва, Франція. Початок сеансу - 10:45, 19:00
У дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці, чоловік пригадує вражаючі події свого життя. Його пошуки любові та слави багато хто переказує і проживає: повія з непоправним минулим, гангстер, якого переслідують нещастя, іконописиця, яка не має віри. В одній з тих історій чоловік знаходить своє багатство,  в інший - він стає пророком-блукачем, у ще іншій - він повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він точно знає, що в одному з цих життів його буде вбито.
8. «Борщ. Секретний інгредієнт»(документальний), Україна. Початок сеансу - 15:00. Після перегляду глядачів запрошують на дегустацію борщу від шеф-кухаря нашого кіно-кафе «Gastroll`».
Який український борщ - справжній? На свинині, птиці, яловичині чи може таки на грибах? А як щодо квашеної капусти, а не свіжої і соленого томатного розсолу замість пасти? Буряк варити, запікати чи квасити? Куштували рибний борщ? А з яблуками, сушеними грушками чи чорносливом? - Євген Клопотенко вирушив у мандрівку всією Україною, щоб віднайти секретні інгредієнти головної страви українців.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»