22 станції нової гілки київського метрополітену: які станції побудують першими

22 станції нової гілки київського метрополітену: які станції побудують першими

Четверта лінія київського метрополітену, знана серед киян як легендарне «метро на Троєщину», матиме 22 станції. Подільсько-Вигурівська лінія проходитиме від житлового масиву  Троєщина до Окружної дороги. Її протяжність становитиме 31 км.

-Звести одночасно лінію метрополітену такої протяжності та з такою кількістю станцій в наших реаліях практично не можливо. Тому будівництво та запуск ПВЛ передбачається по окремим пусковим комплексам, - повідомляють у комунальній організації «Інститут Генерального плану міста Києва».

Упродовж 5-7 років передбачається запустити перший пусковий комплекс, який буде складатися з 5 станцій (Райдужна, Труханів Острів, Суднобудівна, Подільська та Глибочицька).

На етап 20 років (до 2040 року) додатково до першого пускового комплексу передбачається звести 13,8 км лінії руху метрополітену та влаштувати 12 станцій (М. Цветаєвої, М. Закревського, С. Лифаря, Т. Драйзера, В. Маяковського, Бульвар Перова, С. Стальського, Братиславська, Затока Десенка, Площа Перемоги, Південний Вокзал, Солом’янська площа).

До кінця 2040 року на лінії буде налічуватися 17 станцій, а протяжність лінії становитиме 21,0 км.

На перспективу (етап 40-50 років) передбачається влаштувати п’ять станцій (Чоколівська, Аеропорт «Київ», Кільцева дорога на правому березі та Академіка Курчатова, вул. Кіото на лівому березі), а протяжність Подільсько-Вигурівської лінії на перспективу збільшиться на 10 км.

Нагадаємо, що відкриття двох нових станцій метро на Виноградар – «Мостицької» та «Проспект Правди» – заплановане на грудень 2021 року.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»