Київський кіт зібрав тисячі «сердечок» у соціальних мережах

Київський кіт зібрав тисячі «сердечок» у соціальних мережах

В Інстаграмі світлини рудого кота Морті набирають сотні сердечок та милих відгуків. Київський мандрівник позує на тлі міста, подорожує Україною та відвідує марш за тварин.

«Вечірній Київ» поспілкувався із «батьками» столичного улюбленця Ганною та Романом Круглими.

- Своїми світлинами в соцмережах кіт Морті став своєрідним амбасадором Києва. Розкажіть, як він з’явився у вас?

- Кіт не входив в наші з чоловіком плани. Але доля вирішила по-іншому. Три роки тому я поверталась з роботи. У підземному переході чоловік віддавав крихітних, рудих кошенят. Я підійшла подивитись, і мені одразу просто «скинули» одного в руки. Кошенятко від холоду одразу ж залізло мені у шарф, і в той момент зрозуміла, що хочу турбуватись про нього, – ділиться Ганна.

- Кличка Морті – це з мультика? У вашого котика характер такий ж як у мультяшного героя? 

- Так, кличка пов'язана з героєм мультсеріалу «Рік і Морті»: мій чоловік його прихильник, і коли я принесла до дому кошеня, то Рома відразу схопив малечу і спитав: «Це що, наш кіт? Можна я назву його Морті?». Я цей мультфільм не дуже люблю, тому була не в захваті, але погодилась. Зараз не уявляю іншу кличку для Морті.

Щодо характерних рис персонажа, то герой мультфільму сором'язливий, нерішучий — це не про нашого кота. Морті господар цього життя!

- Чи зручно коту подорожувати столицею в боксі?

- Авжеж! Я всім, хто подорожує з котом раджу придбати такий рюкзак-бокс. Зазвичай, коли ми гуляємо містом, то він сидить на плечі, а в рюкзак його саджаємо лише в транспорті, в супермаркетах чи в закладах громадського харчування.

Іноді Морті сам проситься залізти у рюкзак, коли втомляється від нових вражень, чужих людей та уваги.

- Ви з Морті відвідуєте «Всеукраїнський марш за тварин». Розкажіть, що турбує нині хазяїв домашніх тварин? Які проблеми виникають у вас в громадських місцях чи транспорті? 

- Із кафе та ресторанами проблем ніколи не було: більшість закладів «animal friendly», тому зазвичай приймають дуже тепло, з турботою до тварин.

Особисто в нас є одна проблема – собаки без повідка та намордника. Люди часто відпускають собак на вільний вигул в парках - це велика небезпека! На нашого кота неодноразово нападали. Останній раз ми рятували Морті від трьох мисливських собак... Власники, як правило, просто розводять руками, що вже казати про вибачення… Тож ми не знаємо скільки вуличних котів гине від домашніх собак.

Щодо «Маршу за тварин», то він же не про домашніх улюбленців в яких все добре, а про жорстоке ставлення до тварин в цілому світі. В Україні це проблема тварин, яких використовують для жебракування та фотозйомок. В нас немає чіткого визначення права власності на тварину та позбавлення його у результаті жорстокого поводження.

Про хутро — це взагалі окрема тема. Я вважаю, що це просто ганьба в сучасному світи одягати натуральну шубку і не розуміти, як боляче вмирати тварині за твій комфорт узимку.

- На Ваш погляд, чому люди обожнюють котів?

- За котиками дуже цікаво спостерігати – це  ж домашні хижаки, які щонайменше  вважають себе тиграми. Це дуже кумедно. В будь-яку оселю кіт обов’язково принесе затишок! Це таке приємне відчуття, коли маленька тваринка дарує свою велику любов.