Столичні учні та батьки оцінили шкільне харчування

Столичні учні та батьки оцінили шкільне харчування

На сьогодні вже майже дві третини учнів молодших класів вважають їжу смачною, хоча ще на початку 2019 року у смітник йшло майже 80 відсотків шкільних сніданків. Про це свідчать результати системного дослідження організації харчування у школах столиці,  яке четвертий рік поспіль проводить КНП «Освітня агенція міста Києва». 

Більше половини опитаних учнів і батьків позитивно сприймають зміни у шкільному харчуванні у зв’язку з карантином. 

- Цього року в опитуванні взяла участь 21 тисяча респондентів, із них 8781 учень 1-11-х класів та 12430 батьків. В умовах пандемії у школах, з одного боку, повинно забезпечуватися здорове і повноцінне харчування, з іншої ‒ безпечне, з урахуванням усіх протиепідемічних заходів, обмежень і правил. Тому харчування організовано частково у класах та частково – в їдальнях, – розповів в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, у шкільному харчуванні відбулися певні зміни у зв’язку з карантином. Створено графік харчування учнів, страви фасуються порційно в разову упаковку, використовується одноразовий посуд. Таку новацію позитивно сприймає майже половина опитаних учнів і батьків.

 - За два роки активної роботи щодо поліпшення шкільного харчування ми зробили серйозний прорив. На сьогодні вже майже дві третини учнів молодших класів вважають їжу смачною, хоча ще на початку 2019 року у смітник йшло майже 80 відсотків шкільних сніданків, – наголосив Валентин Мондриївський.

Під час карантинних обмежень у столиці підсилено контроль за якістю харчування, а абсолютна більшість київських шкіл щоденно робить фотозвіти дитячого харчування у соцмережах та батьківських групах. Такий підхід дав змогу не тільки поліпшити контроль, а й уникнути появи фейкової інформації про шкільне харчування.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»