У Києві порушників карантину оштрафували більш ніж на мільйон гривень

У Києві порушників карантину оштрафували більш ніж на мільйон гривень

Столичні поліцейські від початку пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 склали 4 125 адміністративних протоколів за порушення карантинних обмежень.

Як розповів начальник поліції Києва Андрій Крищенко, на правопорушників судами накладено штрафів на більш ніж на один мільйон гривень.

За його словами, правоохоронці щоденно у складі мобільних груп продовжують здійснювати перевірки щодо дотримання фізичними та юридичними особами протиепідемічних заходів.

Так, лише упродовж останніх двох діб правоохоронці перевірили 531 різноманітних закладів та притягнули до адміністративної відповідальності 53 посадових осіб. За порушення карантинних обмежень їм загрожують штрафи від 34 до 170 тисяч гривень.

- Окремо звертаюся до керівників розважальних закладів, які всупереч діючих обмежень часто вдаються до хитрощів та організовують у закладах закриті вечірки з обмеженим доступом. Запевняю, такі факти не залишаться поза увагою правоохоронців, - наголосив Андрій Крищенко.

Він нагадав, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням передбачена кримінальна відповідальність за статтею 325 Кримінального кодексу. За словами Андрія Крищенка, поліція вже розслідує вісім таких проваджень.

Нагадаємо, що в Україні подовжено адаптивний карантин. Київ віднесено до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.

У зв’язку з цим заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля, роботу після 22:00 та до 7:00 суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування, крім доставки замовлень та замовлень на винос тощо.

Як повідомлялося раніше, у столиці на коронавірус захворіли ще 689 людей.

Олександр Михайлов, фото Михайла Марківа