Винуватцем смертельної ДТП на Майдані виявився колишній заступник міністра

Винуватцем смертельної ДТП на Майдані виявився колишній заступник міністра

Водія Land Rover Юрія Назаренка, який на смерть збив двох чоловік та чотирьох поранив на Хрещатику, відправили під цілодобовий домашній арешт на два місяці.

Такий запобіжний захід обрав Шевченківський райсуд столиці, враховуючи стан здоров’я підозрюваного. Хоча обвинувачення наполягало на взятті 66-річного водія під варту.

Назаренка привезли до суду на «швидкій». У залі засідання він перебував на медичній каталці. Нещодавно чоловік переніс інсульт та операцію. З лікарні його виписали 26 жовтня. У день аварії, 30 жовтня, чоловік повертався з чергової консультації з кардіоцентру. За словами підозрюваного, по дорозі він втратив свідомість та не пам’ятає, що відбулося далі.

Викликаний як свідок лікар повідомив на суді, що прописані Назаренку медикаменти не впливають на здатність кермувати авто. Водночас адвокат Назаренка заявив, що його підзахисний усвідомлює провину і готовий виплатити матеріальну компенсацію всім постраждалим.  

У Київській міській прокуратурі не виключають, що оскаржать запобіжний захід Назаренку, якому інкримінують частину 3, статті 286 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб). Санкція цієї статті передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.

Унаслідок смертельної ДТП також було пошкоджено п’ять автомобілів. Серед постраждалих - п’ятимісячна дитина, яка перебувала із батьками в мишині, в яку влетів Land Rover.

Тим часом виявилося, що підозрюваний Юрій Назаренко з 2007 по 2014 рік працював у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. До цього, а саме з 2005 по 2007 рік він займав посаду заступника міністра Кабміну.

Юрій Назаренко закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Працював у Кабінеті міністрів на різних посадах із 1990 року.

Як повідомлялося раніше, до 10 років ув'язнення загрожує водію, який збив людей на Майдані Незалежності.

Олександр Михайлов, титульне фото: suspilne.media