В Україні стартує тиждень знань про мозок: програма

В Україні стартує тиждень знань про мозок: програма

Тиждень Мозку в Україні (Brain Awareness Week Ukraine) 2020 відбудеться онлайн з 1 по 10 листопада.  В програмі - лекції та кінодискусії з обговоренням стрічок. Фільми транслюватися не будуть, тому охочі можуть подивитися їх після лекції самостійно та долучитися до обговорення в ТГ групі @Кінодискусії#BAW. 

Тиждень мозку, також Тиждень знань про мозок, Всесвітній тиждень мозку (англ. Brain Awareness Week) — всесвітня науково-популярна кампанія, покликана привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук і вивчення мозку. Науковці, викладачі університетів, шкільні вчителі, волонтери протягом Тижня мозку проводять акції з метою познайомити суспільство з новими дослідженнями у галузі нейронаук. Цільовою аудиторією є школярі, студенти, дорослі любителі науки. Проводяться лекції для органів влади з метою підвищити їхню обізнанність у необхідності досліджень захворювань мозку і методів їх лікування.

Розклад

1 листопада (неділя) 20:00 Кінодискусія #BAW -- лекція "Кіно та нейронауки" та обговорення кінострічки “Айріс / Iris”). Лекторка -- Ліза Забенько
2 листопада (понеділок) 20:00 -- лекція #BAW Олексій Болдирєв “Паразити мозку: нефантастичні історії”. Прибульці, які захоплюють контроль над поведінкою людини, описані в фантастичних романах. Проте, й на нашій Планеті мільйони років мешкають цілком реальні організми, які втручаються в роботу мозку тварин. 
3 листопада (вівторок) 20:00 -- лекція #BAW Нана Войтенко "Емоції і мозок: хто ким керує?". Як і де формуються емоції? Чи існує формула кохання? Що таке стрес і як з ним боротися? Знаходимося ми у владі емоцій або ми можемо керувати ними? Чому ранок вечора мудріший? 
4 листопада (середа) 20:00 Кінодискусія #BAW -- лекція "Біполярний розлад" та обговорення кінострічки “Збірка промінців надії / Silver Linings Playbook”). Лекторка -- Вікторія Косяк
5 листопада (четвер) 20:00 лекція #BAW -- Біжан Шаропов "За лаштунками логіки, або Як мозок здійснює судження і обчислення"
6 листопада (п’ятниця) 20:00 лекція #BAW -- Василь Нагібін "Імунні шпигуни у мозку: тучні клітини та їх роль у нервових захворюваннях"
7 листопада (субота) 20:00 Кінодискусія #BAW -- лекція "Розсіяний склероз" та обговорення кінострічки “Уперед / Go Now”). Лектор -- Віктор Досенко
8 листопада (неділя) 20:00 -- лекція #BAW Віктор Комаренко “Зниження ризиків, або навіщо сучасній людині нейронауки”
9 листопада (понеділок) 20:00 -- лекція #BAW Віктор Досенко “Конація - забута третина розуму”
10 листопада (вівторок) 20:00 Кінодискусія #BAW -- лекція “Шизофренія” та обговорення кінострічки “Ігри розуму / A Beautiful Mind”. Лектор -- Сергій Гончаров

Слідкуйте за оновленнями сторінок у соціальних мережах

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»