Грамоти та годинники: у Києві нагородили соціальних працівників

Грамоти та годинники: у Києві нагородили соціальних працівників

З дня у день соціальні працівники допомагають усім тим, хто опинився у складній ситуації і потребує підтримки. Та попри важливу роль, яку кожен з них виконує, сьогодні професія соціального працівника не достатньо популярна. У цю неділю в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Спеціально до дати столична влада привітала співробітників соціальних служб Києва та подарувала їм на пам'ять годинники.

Фото Олексія Самсонова
Фото Олексія Самсонова

Нагородження відбулось сьогодні, 30 жовтня, у Національному театрі опери та балету на святковому концерті, який організували для фахівців соцсфери. Участь у заході взяла заступниця голови КМДА Марина Хонда. У вітальному слові вона наголосила, що саме соціальні працівники у час пандемії перебувають «на передовій».  

- Ви ті люди, які вирішують важливі особисті питання, які стосуються життя і здоров’я. Без перебільшення – сьогодні усі ви на передовій. Навіть під час карантину, ви, ризикуючи своїм здоров’ям, сумлінно доставляли продукти 60 тис. незахищених киян. Понад усе хочу, щоби ваша професія була більш статусна і визнана громадою. І щоб суспільство розуміло: соціальний працівник – це  права рука людини, її підтримка. Дякую вам велике! Бажаю, щоб попри складний фах, у ваших родинах не було болі і хвороб. Міцного здоров’я вам та вашим рідним, - зазначила під час свого виступу Марина Хонда.

Кращим соціальним працівникам вона вручила 17 почесних грамот від Київського міського голови Віталія Кличка, який зараз хворіє на коронавірус і не зміг особисто їх привітати. А також подарувала їм годинники на пам'ять.

У коментарі «Вечірньому Києву» Марина Хонда додала, що, на її думку, на майже 4-мільйонний Київ недостатньо 6000 соціальних працівників.  Бо вони роблять величезну роботу. Це працівники пансіонатів для самотніх літніх людей, будинків соціального піклування для людей без постійного місця проживання, психоневрологічних інтернатів. Це також працівники реабілітаційних центрів для дітей-інвалідів, центрів для жінок, які зазнали насилля в сім’ї, соціальних будинків, територіальних центрів соціального обслуговування, які допомагають самотнім киянам.

- Знаю, як важко постійно вирішувати складні проблеми, і скільки сил це забирає. Соціальні працівники роблять дуже багато. Часто занурюються у проблеми своїх підопічних, переживають їхні біди, - закцентувала Марина Хонда.

Відзнаку від Кличка сьогодні отримала Тетяна Афанасьєва, заступниця начальника відділу контролю документального забезпечення та звернення громадян Департаменту соцполітики КМДА. Вона каже, що попри нелегкі ситуації, з якими щодня зіштовхується, -  понад усе любить свою роботу і вважає її своїм життям.

- Кожному, хто до нас звертається, мусимо помогти чи хоча б підказати. А тому кожну історію пропускаємо через себе, проживаючи найважчі періоди разом з киянами. Звісно, хочу, щоб люди поважали і цінили нас, бо в цю професію вкладаємо душу. Мені надзвичайно приємно сьогодні отримати відзнаку від мера – дякую, -  розповіла «Вечірньому Києву» Тетяна Афанасьєва.

Із професійним святом соцпрацівників привітав також перший заступник міністра соціальної політики України Євген Котик, який також вручив їм грамоти від міністерства.

- Щодня ви робите надзвичайно велику роботу. Хочу, щоб ви знали: вас цінують, а вашу працю - помічають. І що без вас ми б не могли реалізувати жодне прийняте рішення. Будьте здоровими у цей непростий час, - каже Євген Котик.

Водночас директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий згадав, що зараз влада працює, щоби працівники соціального захисту «отримувати більшу зарплатню та почували себе захищеними».

Фото Олексія Самсонова