У столиці розпочалося подача проєктів на Громадський бюджет

У столиці розпочалося подача проєктів на Громадський бюджет

30 жовтня стартувала подача проєктів Громадського бюджету-6. Планується, що на втілення проєктів ГБ-6 у 2022 році із міського бюджету буде виділено 170 млн грн. Подати свій проєкт можна на сайті.

У ГБ-6 можна подавати проекти у двох категоріях: великі та малі проєкти. Вартість малих проєктів – від 100 до 999 тисяч гривень, великих – від 1 до 3 мільйонів гривень. Виділені кошти спрямують на реалізацію малих проєктів – 40%, і великих проєктів 60%. Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проектів становить 20%. Рейтинг, за яким визначаються проєкти-переможці, запроваджується для кожної з категорій. Тобто залежно від кошторису буде визначатися і кількість голосів для перемоги: чим дорожчий проєкт, тим більше потрібно буде набрати голосів.

Починаючи з ГБ-6 подавати проєкти можна буде майже весь рік поспіль, окрім етапу голосування та перерви у 30 днів після оголошення Громадською бюджетною комісією проєктів-переможців.

Тепер у авторів є вдосталь часу, щоб без поспіху продумати й наповнити свій проєкт, розпланувати нову стратегію збору голосів та без зайвого стресу пройти експертизу. До речі, для розпорядників, які цю експертизу проводитимуть, також все зміниться на краще. Адже тепер їм не доведеться працювати із сотнями проєктів, що потребують їхньої участі одночасно. Натомість у силах команд буде рівномірно розподілити це навантаження впродовж багатьох місяців.

- Це чудова нагода створити і інноваційну лабораторію в школі, і безпечну для дітей дорогу, ще й добре освітлений зелений сквер навколо. Додати поруч дитячий інклюзивний майданчик та тренажери для батьків, а до сусідньої бібліотеки, що стане суспільним ІТ простором, добудувати пандуси. Виглядає наче місто мрії. А для неї варто лише сформувати небайдужу спільноту серед друзів і сусідів. Так і голоси збирати веселіше, - написав Іван Розумовський з техпідтримки ГБ

Інновації також торкнуться і кількості голосів. Тепер у кожного їх буде 10. Кожен містянин зможе підтримати один найкращий, на його думку, проєкт у кожній з 10 тематик: дороги, транспорт; культура, туризм; екологія; здоров’я; соціальний захист, інклюзія; інформаційні технології (ІТ); ЖКГ; освіта, громадянське суспільство; експериментальні та інноваційні (або міжтематичні); молодь, спорт.

Мінімально необхідна кількість голосів підтримки, яку необхідно набрати проєкту для включення до переліку проєктів, із яких визначаються проєкти-переможці: 1 голос на кожну 1 тис. грн запланованого обсягу бюджетних видатків на проєкт.

Проєкти, які не перемогли, але набрали мінімально необхідну кількість голосів направляються до розпорядників бюджетних коштів для визначення доцільності їхньої реалізації поза рамками передбаченого фінансування на Громадський бюджет Києва.

Нагадаємо, у 2021 році Київ має реалізувати 351 проєкт Громадського бюджету

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»