У столиці презентували конверт до 100-річчя національного героя кримськотатарського народу

У столиці презентували конверт до 100-річчя національного героя кримськотатарського народу

У Кримському домі відбулися урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження національного героя кримськотатарського народу – Амет-Хан Султана. Це один з найвідоміших військових льотчиків-асів часів Другої світової війни, випробувач, двічі Герою Радянського Союзу. Амет-Хан Султан здійснив 603 бойові вильоти, особисто збив 30 (один із застосуванням повітряного тарана) і в складі групи – 19 літаків ворога. Від 1946 року – льотчик-випробувач, на рахунку якого тестування понад 100 типів літаків.

Укрпошта спільно з головою Меджлісу кримськотатарського народу та представниками Кримського дому презентували новий маркований конверт на честь сторіччя від дня народження Амет-Хан Султана.

У спецпогашенні взяли участь Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу; Ахтем Сеітаблаєв, директор ДП «Кримський дім»; Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти. До речі, Ахтем Сеітаблаєв є режисером фільму «Хайтарма» (2013) про депортацію кримських татар, одним з героїв якої є Амет-Хан Султан.

Тираж маркованого конверту – 500 000 примірників, вартість – 10 грн. На конверті надруковано марку із номіналом «V», що відповідає тарифу на пересилання простого листа масою до 50 г в межах України. До конверту виготовлено штемпель спецпогашення «Амет-Хан Султан. 1920-1971».

Також Нацбанк до 100-річчюя Амет-Хан Султана випустив пам'ятну монету номіналом 2 гривні.  На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; стилізована композиція, що символізує динаміку повітряного бою – літак часів Другої світової війни, під яким дзеркальний абрис збитого ворожого літака. На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Амета-Хана Султана (ліворуч); написи: АМЕТ-ХАН СУЛТАН (півколом угорі праворуч), 1920–1971 (над символічним зображенням приладу літака). Її роздрібна ціна - 35 грн.

Марія Катаєва, фото Олексія Іванова