Як правильно бігати восени, щоб не захворіти: поради столичного експерта

Як правильно бігати восени, щоб не захворіти: поради столичного експерта

Біг вважається одним з найкращих кардіо-стимулів, для того аби підтримувати м’язи у тонусі. І хоч за вікном вже давно як не літо, не слід відмовлятися від бігу, адже осінь — також відносно сприятлива пора для пробіжок. Якщо утеплитися і дотримуватися правил тренувань у прохолодну пору, то можна продовжувати насолоджуватися спортом просто неба… Як це робити правильно, аби не нашкодити здоровʼю, дізнавалися журналісти «Вечірнього Києва» в організатора забігів «Obolon runday» Сергія Іваненка.

Правильний одяг під час пробіжки восени – запорука успіху

-Біговий одяг має забезпечувати тепло і комфорт. Це означає, що при активному навантаженні не повинно бути холодно або жарко. Навіть якщо при виході на вулицю трохи холодно, через кілька хвилин бігу тіло зігріється. Чим інтенсивніше навантаження, тим більше тепла організм виробляє в русі й тим легше можна одягнутися – хоча на розминку все одно може знадобитися додатковий одяг, - розповідає Сергій Іваненко.

Також пан Сергій акцентує увагу: крій одягу для бігу не має обмежувати ваші рухи. Також зверніть увагу на еластичність тканин.

Оптимальна тривалість пробіжки

-Тривалість пробіжки кожен підбирає для себе індивідуально. Взагалі - від 10 хвилин до 1 години. В залежності від вашого організму та вашої мети. Можна бігати щодня від 15 -до 30 хвилин, а й можна три рази на тиждень. Щоденні пробіжки - це добре, але й не панацея, - розповідає Сергій Іваненко.

Також, організатор забігів звертає увагу на те, що бігати корисно як і з ранку так і ввечері. Головне, щоб у задоволення. Не слід бігати, якщо ви себе погано почуваєте. Наприклад, якщо організм ослаблений через втому або хворобу. Все ж таки біг - це фізичне навантаження для організму.

Не забувайте про розминку

-Розминка розігріває м'язи, а це зменшує вірогідність травм. Рекомендую після бігу також робити заминку, - додає Сергій Іваненко.

Чи можна пити каву перед тренуванням

-Звичайно, тим, хто звик пити каву вранці, важко відмовитися від цього ароматного напою. Тому якщо ви відправляєтеся на тренування і хочете випити перед цим чашечку кави, краще випити каву з молоком, або без кофеїну чи хоча б за годину до тренування. Важливо памʼятати, що кава впливає на серце. Якщо ви страждаєте серцевими захворюваннями краще відмовитись від кави взагалі, -пояснює пан Сергій.

Найкращі місця для пробіжок

-Не слід бігати біля автотрас, адже користі з цього буде не дуже багато, а навіть навпаки, ви завдаєте великої шкоди дихальній та серцево-судинній системі. Крім здоров'я, це ще негативно впливає і на ефективність тренувань. Найкращі місця для бігу це парки, набережні, лісова зона та стадіони , - підсумовує Сергій Іваненко.