Палац спорту або Міжнародний виставковий центр: де у Києві розгорнуть лікарні для хворих на коронавірус

Палац спорту або Міжнародний виставковий центр: де у Києві розгорнуть лікарні для хворих на коронавірус

У комунальних медзакладах столиці підготували вже 3100 ліжок для хворих на коронавірус. І надали МОЗ варіанти для можливого розміщення мобільного шпиталю.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу в прямому включенні з дому, де він перебуває на самоізоляції через захворювання на коронавірус.

-Місто самотужки підготувало вже майже 3 100  ліжок у комунальних медзакладах. Заповненість їх сьогодні - 66 відсотків. Ми використовуємо всі свої резерви, - наголосив Кличко.

Він нагадав,  що міська влада неодноразово зверталась до уряду і Міністерства охорони здоров'я, щоб киян, хворих на коронавірус, приймали у державних і відомчих медзакладах. - Де є 11 тисяч ліжок і кваліфікований персонал.

-Відповіді, наголошу, ми досі так і не отримали. Я переконаний: спершу ми повинні використати ті можливості, що є на базі медичних закладів. А потім вже, якщо буде потреба, розгортати мобільні госпіталі, - підкреслив мер Києва.

Він також повідомив, що в Департаменті охорони здоров’я КМДА - на вимогу Міністерства охорони здоров'я - підготували розрахунки щодо можливої роботи мобільного шпиталю. І Штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій міста надав їх у МОЗ.

-Варіантами для розгортання інфекційного госпіталю для хворих на COVID-19 місто запропонувало три об'єкта в столиці. Це: Палац спорту, Національний експоцентр України або Міжнародний виставковий центр. І ми чекаємо висновків профільних наукових установ та пропозицій їх фахівців щодо організації роботи запропонованих об'єктів. Якщо в якомусь із них доведеться розгортати мобільний шпиталь, - наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, у столиці за минулу добу на коронавірус захворіла 741 людина.

Оксана МИКОЛАЄНКО, «Вечірній Київ»