Майбутнє профосвіти: у київському училищі відкрили «smart фабрику»

Майбутнє профосвіти: у київському училищі відкрили  «smart фабрику»

 За програмою «Освіта Києва. 2019-2023 рр.»  місто виділило 2052,9 тис. грн на створення унікального сучасного освітнього простору «Smart фабрика» у Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу.

Тут вдалося поєднати навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій та дизайну, дві професійні лабораторії та майстерню. Окрім того, було придбано первинний робочий інструмент та спецодяг для студентів.

- Я так давно не сідала за швейну машинку, не робила викрійки. Сьогодні вкотре переконалася, що світ змінюється. Сучасні моделі ще мирно співіснують зі старими в одному Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу, яке було засновано у далекому 1949 повоєнному році. Та нам вдається усе більше майстерень обладнувати сучасною технікою. Наш освітянський світ змінюється на краще, - поділилася враженнями директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.  - Тут 56 прекрасних педагогів та майстрів навчають 526 талановитих успішних учнів за 6 професіями:  кравець, кравець, закрійник, перукар (перукар-модельєр), манікюрник, агент з організації туризму, адміністратор. А віднині працюють дві SMART-лабораторії, яким щиро заздрять навіть представники виробництв.

За п’ять років міській владі вдалося збільшити фінансування на модернізацію закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 14 разів: із 4,6 млн грн у 2016 році до 66,1 млн грн – у 2020-му. До 2016 року кошти не виділялись. 

- У пріоритетах столиці завжди була освіта, у тому числі й професійно-технічна. Тому Міською цільовою програмою «Освіта Києва. 2019-2023 рр.» для розвитку системи професійної освіти передбачено створення сучасних навчально-практичних центрів галузевого спрямування із впровадженням інноваційних технологій на базі кращих закладів освіти – як за кошти бюджету міста, так і спільно із соціальними партнерами, – зазначив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський. - Впевнений, що завдяки ефективній співпраці влади й соціальних партнерів-роботодавців ми забезпечимо столицю потрібною кількістю кваліфікованих кадрів.

За його словами, випускників стабільно забезпечують першим робочим місцем. Відповідні довгострокові двосторонні договори про співпрацю укладені між училищами та підприємствами-роботодавцями. Наразі зростає попит у фахівцях для сфери побутового та ресторанно-сервісного обслуговування, продавцях високої кваліфікації, водіях автотранспортних засобів і робітниках, що спеціалізуються на енергозберігаючих технологіях.  

Марія Катаєва, фото пресслужби КМДА