У Києві в прокат вдруге виходить фільм про Василя Стуса

У Києві в прокат вдруге виходить фільм про Василя Стуса

Через ажіотаж навколо книги "Справа Василя Стуса", яку заборонили в суді, глядачам дають змогу ще раз переглянути байопик "Заборонений" на великому екрані.  Фільм широкому глядачу презентували восени 2019 року.

Біографічну драму «Заборонений» зняв режисер Роман Бровко за сценарієм Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова. Робоча назва стрічки – «Птах душі». Проект став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Підтримка держави склала близько 19 млн.грн. із загальних 38 млн.грн., витрачених на фільм. Знімали фільм з травня по серпень 2018 року, в тому числі у Києві.

Картина розповідає про останні роки життя Василя Стуса, про його боротьбу з системою та про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю. Значна частина сюжету розгортається у в’язниці, коли до поета приїжджає агентка КДБ, яка намагається тиснути на нього не силою, а психологічно, тривалими розмовами.

Наприкінці зйомок розгорівся скандал через те, що творці фільму вирізали сцени, що показували останній суд на Стусом, який відбувся у 1980 році. Адвокатом на процесі виступав політик Віктор Медведчук.

Головні ролі у стрічці виконують Дмитро Ярошенко, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Віталій Салій. Нагадаємо, раніше робочими назвами для фільму були "Стус" і "Птах душі". 

Де показують: мережа кінотеатрів "Планета кіно", "Мультиплекс"

Нагадаємо, київський театр презентує несподівану виставу про відділок поліції

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»