У столичному музеї розповідають про інтерсекс

У столичному музеї розповідають про інтерсекс

У Музеї історії Києва триває виставка «Гідність і краса інтерсекс-людей» з фотопортретами інтерсексів із різних країн та континентів. Представлені роботи Каті Репіної та Карли Морал – фотографок із Нью-Йорку та Іспанії. Вони багато років подорожували по всьому світу, фотографуючи та збираючи історії інтерсекс-людей. Матеріали з їхніми світлинами публікувалися в The Washington Post, NY Times, Vogue, The Time та інших впливових виданнях.  

Хто такі інтерсекс? Це люди, народжені зі статевими ознаками, які не збігаються з типовим визначенням чоловічого або жіночого тіла. Загалом інтерсекс варіацій зустрічається близько 40, і до них відносяться варіації хромосом, статевих залоз, геніталій, репродуктивних органів, гормональних рівнів і вторинних статевих ознак. Це не обов'язково наявність чоловічих і жіночих статевих ознак одночасно – у людини може бути повністю жіноче тіло, але без матки, або, наприклад, повністю чоловіче, але з додатковою Y хромосомою. Інтерсекс – це про будь-яку анатомію, яка відрізняється від типового чоловічого або жіночого тіла.
Інтерсекс – це і не про сексуальність. У інтерсекс-людей буває будь-яка сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність.


За статистикою ООН, від 0,5 до 1,7% людей народжуються з інтерсекс-варіаціями, тобто, як мінімум, кожен двохсотий. Інтерсекс-варіації далеко не завжди помітні при народженні. Більшість дізнаються про те, що вони інтерсекс, тільки в підлітковому віці, коли статеве дозрівання не настає або проходить нетипово. Деякі – при спробі завагітніти, а деякі не дізнаються про це ніколи.

Інтерсекс-люди є однією з найбільш вразливих груп нашого суспільства. Відкриваючи цю виставку, ми хочемо сприяти просвітництву громадян та вихованню поваги до людського різноманіття, співпереживання і толерантності. Таким чином ми намагаємося сформувати в нашому суспільстві усвідомлення того, що всі ми різні, всі ми рівні, – розповідають організатори з «Egalite Intersex Ukraine». – Інтерсекс не може бути причиною для соціальної та професійної дискримінації. Ми повинні зробити все можливе, щоб інтерсекси мали змогу жити в українському суспільстві, не зазнаючи утисків і упереджень. Проблема одержання посвідчення особи здається незначною для багатьох, але для інтерсекс-людини вона є критичною і може створити їй непереборну перешкоду при одержанні медичної допомоги, пошуку роботи чи під час подорожей. Щоб привернути увагу суспільств до проблем інтерсекс-людей 26 жовтня оголошено Днем поінформованості про становище інтерсексів.

Окрім фотографій, також є думки інтерсекс-людей з різних куточків світу.
 

«Egalite Intersex Ukraine» – це неурядова позапартійна громадська організація, заснована в 2014 році групою інтерсекс-людей та їхніх симпатиків, які поділяють цінності рівності для всіх людей і прагнуть допомогти інтерсексам зайняти гідне місце в суспільстві, мати право на охорону здоров’я, на навчання та роботу.

Краса і гідність інтерсекс-людей
Коли:
до 31 жовтня, вт – нд: з 11:00 до 19:00, пн: з 11:00 до 16:00.
Де: «Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва» Музею історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7.
Вхід вільний.

Нагадаємо, на фестивалі доступного кіно показують культові фільми, адаптовані для незрячих та нечуючих.