На фестивалі доступного кіно показують культові фільми, адаптовані для незрячих та нечуючих

На фестивалі доступного кіно показують культові фільми, адаптовані для незрячих та нечуючих

Перший фестиваль доступного кіно пропонує безкоштовно переглянути українську класику, сучасне кіно та голлівудські блокбастери. Фільми фестивальної програми до 30 жовтня доступні на офіційному сайті агенції «Доступне кіно», а також партнерських майданчиках – онлайн кінотеатрах sweet.tv і Takflix.

На онлайн платформі розміщені сім культових стрічок зі звукоописом або розгорнутими субтитрами. Незрячі та нечуючі люди вперше зможуть переглянути ці фільми, скориставшись безкоштовними застосунками для смартфонів Earcatch і Subcatсh.

Спеціально для фестивалю агенція «Доступне кіно» створила звукоопис до першого фільму із серії про хлопчика-чарівника «Гаррі Поттер і філософський камінь» (2001) Кріса Коламбуса та анімаційного фільму «Мадагаскар» (2005) студії DreamWorks Animation. 

До програми фестивалю «Дні доступного кіно» також увійшли сучасні українські стрічки, що вийшли у широкий прокат минулого року – документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та мюзикл «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко, а також фільми української класики, які вперше з’являться у відкритому доступі та будуть доступні для перегляду всім бажаючим протягом усього фестивалю – «Тіні забутих предків» (1964) Сергія Параджанова, «Земля» (1930) Олександра Довженка і «Пропала грамота» (1984) Бориса Івченка. 

Звукоописи до фільмів створені за підтримки Українського культурного фонду. Фестиваль підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.  

«Доступне кіно» єдина агенція, що професійно створює доступні формати фільмів для незрячих та нечуючих людей в Україні. На сьогодні створено звукописи та розгорнуті субтитри до понад 40 українських та іноземних фільмів, зокрема «Забуті (2020), «Ціна правди» (2019), «Мої думки тихі» (2019), «Донбас» (2018), «Невидимий батальйон» (2017) та інші. Агенція співпрацювала з Міжнародним фестивалем документального кіно Docudays UA, Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість», Міжнародним фестивалем мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», Одеським Міжнародним Кінофестивалем.
За допомогою безкоштовних застосунків для смартфонів Earcatch та Subcatсh глядачі з порушеннями зору або слуху мають змогу дивитись кіно в будь-який зручний час у будь-якому легальному форматі (кінотеатр, телебачення, VOD-майданчики) за умови існування звукопису та розгорнутих субтитрів до фільму.

Розгорнуті субтитри доступний формат, що передбачає субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які зображають звукову частину фільму для нечуючих людей та людей з порушеннями слуху.
Звукоопис доступний формат, що передбачає закадрову спеціально створену звукову доріжку з описом візуальної частини для людей з порушенням зору, незрячих людей, та людей з іншими видами інвалідності.

Нагадаємо, кінофестиваль Kharkiv MeetDocs покаже більше 40 стрічок онлайн.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»