У Києві відзначать День визволення України від нацистських загарбників

У Києві відзначать День визволення України від нацистських загарбників

У середу, 28 жовтня 2020 року, в Україні відзначатимуть 76-ту річницю вигнання нацистів з території України. Щороку цього дня у Києві відбувався Ритуал Пам’яті з покладанням квітів до могили Невідомого солдата у парку Вічної Слави та до інших пам’ятників та меморіалів.

День визволення України від фашистських загарбників – це свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України, в день повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття, в результаті Східно-Карпатської наступальної операції.

У роки Другої світової війни Україна опинилася в епіцентрі жорстоких битв. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько 3 млн радянських солдатів і офіцерів, майже 1,4 млн військовополонених.

На окупованій території України загинули близько 3,9 млн осіб – кожен шостий мешканець. Понад 2 млн українців були вивезені для примусової праці до Німеччини.

Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.

Оксана МИКОЛАЄНКО, «Вечірній Київ»