Музичні історії Києва: у столиці тривають лекції

Музичні історії Києва: у столиці тривають лекції

У рамках проєкту «Мистецька алея», проєкту з переосмислення міського простору на вулиці Богдана Грінченка, який переріс в дослідження музики та літератури Києва, проходить цикл лекцій, присвячений феноменам та особистостям, які творили музику у столиці. Всі лектори – студенти кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Вони навчаються досліджувати сучасний звуковий простір, залучаючи інструментарій найрізноманітніших гуманітарних наук.

26 жовтня, 19:00 Осягнути хор: особливості київської хорової культури першої половини ХХ століття.
Лекторка: Ольга Кучер, студентка 4 курсу. Вивчає бальну культуру Києва, діяльність видавництва Леона Ідзіковського та те, як це віддзеркалювалося у київських медіа перетину ХІХ-ХХ століть. Мріє про те, щоб ці історії стали відомими різним людям, що мешкають у Києві, а також всім, хто ходять по Хрещатику, не здогадуючись про його особливий урбаністичний ритм на початку ХХ століття. Окрім того, може розповісти й про хорову музику, адже має ще й диригентсько-хорову освіту.

28 жовтня, 19:00  Президент джазу: київська історія Володимира Симоненка.
Лекторка: Катерина Міненко, студентка 4 курсу. Поєднує навчання в академії з активним дослідженням київського культурного життя. Брала участь у конференції «Молоді музикознавці України» (за результатами доповіді буде опубліковано статтю у науковій збірці «Київське музикознавство»). У майбутньому планує долучатися до різних мистецьких проєктів аби мати змогу ділитися набутими знаннями та робити цей світ кращим. Вважає, що київський джаз настільки унікальне явище, що про нього давно варто почати розмовляти.

2 листопада, 19:00 У пошуках модернізму: музичний світ Бориса Лятошинського.
Лектор: Ілля Покотило, студент 4 курсу. З 6 років живе у музиці, закінчив КССМШ ім. М. В Лисенка. З часом відчув бажання ділитися власним захопленням з іншими, що спонукало до участі у декількох наукових конференціях. Втім, на разі прагне вийти за межі академічного середовища та довести, що сучасна українська класика може бути цікавою та актуальною незалежно від життєвого бекграунд, людини, яка її слухає.

4 листопада, 19:00 Почути думки: кіномузика Вадима Храпачова.
Лектор: Олександр Островський, магістрант (6 курс). Досліджує значення звуку та музики у кінотворчості Лукіно Вісконті. Співавтор та спікер циклів лекцій «Film Sound» (Київ) та «Sound Makes Picture. Visconti» (Дніпро). Від червня 2020 року – співзасновник та автор медіа про класичну музику «the Claquers», де пише статті про аудіальний світ як прокатних новинок, так і класики кінематографу.

Де: Urban Space 500, вулиця Бориса Грінченка, 9.
Заходи будуть відбуватися відповідно до карантинних обмежень, які діятимуть у Києві на момент проведення лекцій. Охочих відвідати заходи просять зареєструватись.

Нагадаємо, у столиці безкоштовним концертом стартують музичні діалоги.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»