В Україні стартували Дні Австрії: екскурсія Віднем та хоровий концерт

В Україні стартували Дні Австрії: екскурсія Віднем та хоровий концерт

26 жовтня Австрія відзначає Національне свято. У 2020 році, через пандемію COVID-19, Посольство Австрії в Україні відмовилося від масового заходу і підготувало онлайн програму святкувань. На вас чекає екскурсія Віднем, кулінарний майстер-клас, віртуальні концерти, дискусії з Оксаною Линів, читання з Оксаною Забужко і ще багато цікавого! 

Усі трансляції можна подивитися безкоштовно у Facebook-події, а також на сторінках Посольства Австрії, Австрійського культурного форуму у Києві, Австрійського бюро кооперації у Львові та економічного відділу Посольства.

Національне свято Австрії у нинішньому вигляді почали відзначати у 1965 році. Після Першої світової війни його святкували 12 листопада – у день проголошення Першої Австрійської республіки. З 1934 по 1945 роки свято перенесли на 1 травня – день проголошення нової авторитарної Конституції Австрії.
Після Другої світової війни Австрія відновила свій повний суверенітет лише у 1955 році. 25 жовтня з країни були виведені окупаційні війська, а наступного дня був прийнятий закон про нейтралітет Австрії. Саме до цієї події 10 років потому приурочили Національне свято Австрії і відтоді його відзначають 26 жовтня.

ПРОГРАМА

26 жовтня
Австрія святкує Національний день! 65 років тому австрійський парламент прийняв закон про постійний нейтралітет, який став однією з фундаментальних цінностей політики Австрії.
Посол Австрії в Україні Ґернот Пфандлер вітає всіх з цим особливим святом. Більше про роботу Посольства та українсько-австрійські зв’язки у його статті та відео-привітанні!

27 жовтня, 19:00
Презентація «Навчання в Австрії» (LIVE)
Вища освіта в Австрії, програми для навчання та стажування, а також стипендії Австрійської служби академічних обмінів OeAD. Мова презентації – українська.

28 жовтня, 13:00
Віденський шпацер (LIVE)
Віртуальна екскурсія по столиці Австрії, Відню – місту музеїв та батьківщині вальсу. Екскурсію проведе засновниця фестивалю української культури у Відні Олександра Саєнко. Мова події українська, ви можете ставити питання у прямому ефірі.

28 жовтня, 19:00
Готуємо австрійський десерт кайзершмаррн!
Кулінарний майстер-клас від директора Австрійського бюро кооперації у Львові Андреаса Веннінгера. Навчіться готувати традиційний австрійський десерт – Кайзершмаррн! Мова події - німецька з українським перекладом.

29 жовтня, 19:00
Оксана Линів у KulturCafé
Диригентка найвідоміших оркестрів в Україні та Європі, засновниця фестивалю LvivMozArt та Молодіжного симфонічного оркестру України, ініціаторка найгучніших музичних проєктів візьме участь у KulturCafé спеціально до Національного дня Австрії! Мова події українська.

30 жовтня, 19:00
KulturCafé Special з Оксаною Забужко (LIVE)
Оксана Забужко у спеціальному випуску KulturCafé Special! Відома українська письменниця Оксана Забужко прочитає оповідання видатної австрійської письменниці Інґеборґ Бахман, які є шедеврами модерної літератури.

31 жовтня
Онлайн концерт Віденського хору хлопчиків
Онлайн концерт Віденського хору хлопчиків, всесвітньо відомого музичного колективу. Концерт доступний цілий день! Звертайтеся до нас в особистих повідомленнях @acf.kyiv, вам нададуть код для входу у віртуальний глядацький зал.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»