У Києві проходить фестиваль до 100-річчя культового французького письменника

У Києві проходить фестиваль до 100-річчя культового французького письменника

У 2020 році виповнюється 100 років з дня народження культового французького письменника, музиканта, поета та актора Бориса Віана.

До цієї нагоди, Посольство Швейцарії в Україні, Довженко-Центр, ГОГОЛЬFEST, спільно з Французьким інститутом в Україні, підготували насичену програму, що знайомить із творчістю одного з найбільш ексцентричних митців-модерністів. На вас чекають екранізації його найвідоміших його романів – «Шумовиння днів» та «Я прийду плюнути на ваші могили», україно-швейцарська вистава за мотивами «І ми знищимо всіх потворних» і багато іншого. 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

26 жовтня – КІНО / «Шумовиння днів» (L'écume des jours) Шарля Бельмона, Франція, 1968 
Романтична історія Коліна та Хлої в барвистому сюрреалістичному світі, де з людей проростають квіти, а кімнати можуть самі змінювати розмір. Найвідоміший роман Віана «Шумовиння днів» дочекався своєї першої екранізації вже після смерті автора. Прем’єра стрічки відбулася на Венеційському кінофестивалі. Тоді ж таки, в 1960-х, нарешті розпочалася мода на Віана-письменника та розгадування секретів його літературного спадку.

27 жовтня – КІНО / «Я прийду плюнути на ваші могили» (J'irai cracher sur vos tombes) Мішеля Ґаста, Франція, 1959
Джо Грант прагне помститися провінційним расистам за вбивство свого брата. Для цього він приїздить в маленьке містечко, де ніхто не здогадується про його наміри. Стильний французький нуар знятий за «проклятим» бестселером Віана «Я прийду плюнути на ваші могили». На прем’єрному сеансі саме цього фільму у письменника зупинилося серце.

28 жовтня – КІНО / «Прекрасний вік» (Le Bel âge) П’єра Каста, Франція, 1960
Молодий денді Жак, який переживає гіркий розрив з Александрою, вирушає з друзями за місто. Проте спогади про його відносини наздоганяють його під час відпочинку. Останньою роллю Віана в кіно стала роль буржуа Бориса в фільмі його друга П’єра Каста «Прекрасний вік». Стрічка доповнює коротку акторську фільмографію Віана, де самобутня пластика та персональна харизма письменника проявилася не гірше за його тексти.

29 жовтня – КІНО / «Кіно Бориса Віана» (Le cinéma de Boris Vian) Ясіна Бедде та Алєксандра Ілаїра, Франція, 2010
Захоплива документальна оповідь про відносини Бориса Віана та кінематографу. В фільмі використано кадри з рідкісних ранніх фільмів Віана-актора, де завдяки своїй нетиповій зовнішності письменник зображав то вампіра, то готичного кардинала. Розказано про вплив модерністської прози Бориса Віана на європейське кіно.

Покази фільмів – за Віаном та про Віана – відбудуться на Сцені 6.
Вартість квитків: 60 грн.

30, 31 жовтня – ТЕАТР/ Вистава «Для наших диких душ» (Україна-Швейцарія) режисерки Мадлен Бонгард – вільна адаптація роману Бориса Віана (Вернона Саллівана) «І ми знищимо всіх потворних». Абсурдний та кумедний трилер. Головні герої втягнуті у поліцейське розслідування, що веде їх до викриття лабораторії божевільного лікаря – доктора Маркуса Шутца, який вирішив знищити всю потворність нашої планети, створивши клони «красивих» людей.
На київську прем’єру вистави «Для наших диких душ», за карантинними нормами, скоротили вполовину кількість місць в залі, проте додали можливість побачити її онлайн. 
Вартість квитків: 200-400 грн.

31 жовтня – КНИГИ / презентація українського перекладу еротично-кримінального роману «І ми знищимо всіх потворних» (за участі акторки та авторки п'єси «Для наших диких душ», створеної за романом, Мадлен Бонгард (Швейцарія), перекладачки роману Дарії Бібікової, продюсерки радіо «Культура» Ірини Славінської та письменника Андрія Куркова. 
На вас чекає дискусія про головні теми творчості Бориса Віана, їхню актуальність, важливість толерантності та різноманітності за участі акторки та авторки п'єси «Для наших диких душ», створеної за романом, Мадлен Бонгард (Швейцарія), перекладачки роману Дарії Бібікової, продюсерки радіо «Культура» Ірини Славінської та письменника Андрія Куркова.
Вхід вільний, реєстрація.

Нагадаємо, Коронація слова нагородила кращі твори для дітей.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»