У Києві проголосувала лише третина виборців: коронавірус непричетний

У Києві проголосувала лише третина виборців: коронавірус непричетний

За попередньою інформацією, явка на місцевих виборах у столиці 25 жовтня склала лише 34%. За даними соціологів групи «Рейтинг» тільки кожен десятий киянин відмовився голосувати через епідемію коронавірусу.

Політолог, кандидат політичних наук Валерій Гончарук вважає, що страх заразитися на COVID-19 мало вплинув на явку виборців.

– Причини низької активності людей полягають у складності нової виборчої системи та розчаруванні в кандидатах і партіях, особливо після «зеленої ейфорії». До того ж, у Києві була відсутня будь-яка інтрига на виборах міського голови, оскільки фаворит був відомий заздалегідь. Зрештою, в Україні та усіх країнах світу активність людей на місцевих виборах є нижчою, ніж на загальнонаціональних, сказав «Вечірньому Києву» Валерій Гончарук.  

Згідно з результатами опитування, проведеного групою «Рейтинг», 33% виборців у Києві не пішли голосувати, бо не проживають за місцем прописки. Ще 20% респондентів послалися на стан здоров’я, 14% на зайнятість іншими справами.

Не цікавлять вибори 13% киян. Через епідемію коронавірусу відмовилися прийти на дільниці 10%. Ще 8% опитаних відповіли, що не знають за кого голосувати.  

Нагадаємо, на місцевих виборах у столиці в 2015 році явка виборців склала 41,79%. У першому турі на президентських виборах 31 травня 2019 року проголосували 67,99% киян, а на дострокових парламентських 21 липня того ж року 48,97%.

Як повідомлялося раніше, за результатами екзитполів Кличко значно обходить конкурентів.

Олександр МИХАЙЛОВ, «Вечірній Київ»