У Солом’янському районі посадили «макаронні» дерева

У Солом’янському районі посадили «макаронні» дерева

Вулицю Левка Мацієвича, що на Чоколівці, прикрасили катальпами, які ще називають «макаронними», «слоновими» та «небесними» деревами. Озеленювачі Солом’янського району висадили 15 таких рослин. 

- Це напрочуд гарне дерево, яке здатне прикрасити вулицю, зробити парк чи сквер особливим. Великі гарні листи цього дерева, які нагадують форму серця, виділяються із загальної маси рослин під час всього сезону, - зазначили у КП УЗН Солом’янського району.

Нагадаємо, що у парках та скверах катальпи здебільшого виростають до 5-6 метрів у висоту. Це дерево із запашними квітами, схожими на каштанові китиці, має густу крону.

Походить воно з Північної Америки, а ім'я дістало від назви племені індіанців catawba, що трансформувалося в «катальпа». Втім, як тільки цю красуню не прозивають. Через значні розміри листя та їхню характерну форму, катальпу називають «слоновим вухом» або «слоновим деревом», а за довгі плоди-стручки - «макаронним деревом».

Також це дерево охрестили «небесним», оскільки листя катальпи виділяє специфічний сік, який рослина розбризкує навколо себе по діаметру крони. Завдяки цьому трава під катальпою уповільнюється в рості, створюючи символічне коло-німб навколо дерева.

Має рослина і ще одну назву – «дерево щастя», оскільки для індіанців ще з часів цивілізації майя воно стало не тільки джерелом інгредієнтів для цілющих відварів, але й символом віри та радості.   

Як повідомлялося раніше, у Голосіївському районі відкрили оновлений сквер.

Олександр МИХАЙЛОВ, «Вечірній Київ»