У Чорнобилі собака-робот обстежила «рудий ліс»

У Чорнобилі собака-робот обстежила «рудий ліс»

У зоні відчуження вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics «SPOT», який перевірятиме радіаційно небезпечні місця.

Схожого на собаку робота тестувала дослідницька група Брістольського університету спільно з українськими фахівцями Держпідприємства з поводження з радіоактивними відходами.  

- Також під час робіт використовували безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі (гамма-спектрометр, лідар, фотограмметрія, гіперспектральний та нейтронний датчики), - розповіли в Державному агентстві України з управління зоною відчуження

Зокрема, проводились радіометричні та геофізичні роботи у двох секторах пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів «Рудий ліс» та у місцях захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» і «Буряківка».

За результатами проведених робіт, очікується отримання зображень у 3D-форматі і нові карти розподілу активності радіонуклідів на цих територіях.  

Як повідомлялося раніше, у Чорнобилі показали химерні сосни.

Олександр МИХАЙЛОВ, «Вечірній Київ»