Біля столичного бювету презентують виставку

Біля столичного бювету презентують виставку

Завтра в двох локаціях міста відбудеться презентація проєкту «Готель, пансіонат, санаторій та їхні кімнати біженців» Дани Косміної та Миколи Рідного для павільйону Тбіліського архітектурного бієнале у Києві.

Автори Дана Косміна та Микола Рідний проведуть одноденну презентацію та pop-up виставку, присвячену проблемі архітектури та функції місця, суспільної толерантності та взаємодопомоги, біля однойменного бювету «Джерело» на території інституту «Київпроєкт» та інсталяції на подвір'ї Національного художнього музею України.

- Радянські готелі, санаторії та пансіонати — збудовані як тимчасове місце перебування — стали прихистком для біженців. Під час війни в Абхазії переселенців прийняли готелі «Іверія» та «Колхеті», а також санаторій «Цхалтубо». Після початку війни на Донбасі переселенці знову заселили готель «Житомир», санаторій «Куяльник» та пансіонат «Джерело». Власники останнього неодноразово намагалися виселити переселенців та в результаті перемогли, закривши пансіонат на реконструкцію, - розповідають організатори. -  Модерністські споруди готелів і санаторіїв перетворилися на «сліпі плями» в матеріях Києва та Тбілісі. Радянські бази відпочинку та пансіонати у містах здебільшого перестали використовувати за призначенням у неоліберальних реаліях.

Інсталяція «Готель, пансіонат, санаторій та їхні кімнати біженців» на подвір’ї Національного художнього музею України буде доступна для перегляду просто неба з 24 по 30 жовтня.

Розклад події:

13:00 - 16:00 - відкриття інсталяції на внутрішньому подвір’ї Національного художнього музею України (вхід з боку Музейного провулку, позаду музею).
17:00 - 20:00 - презентація в будівлі бювету «Джерело», у дворі інституту «Київпроєкт», вул. Богдана Хмельницького, 16-22.

Безпека відвідування: подія відбудеться просто неба; всіх відвідувачів просять обов’язково одягати захисні маски та дотримуватися відстані до інших гостей. Відвідувачів у день презентації ми забезпечимо масками та антисептиком.

Проєкт втілений за підтримки Український культурний фонд та Creative Europe. Партнер проєкту: Національний художній музей України.

Нагадаємо, безкоштовний концерт влаштують у столичному сквері

Марія Катаєва, заставочне фото Коля Немой