Маски, халати та антисептики: як столиця готується до голосування в умовах пандемії

Маски, халати та антисептики: як столиця готується до голосування в умовах пандемії

Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року назавжди вже точно увійдуть в історію як найбільш незвичайні. Окрім нової виборчої системи, киян очікують карантинні обмеження, які накладають вимоги як на дільничні комісії, так і на виборців.

Разом із керівником апарату КМДА Дмитром Загуменним, журналісти "Вечірнього Києва" перевірили готовність виборчих дільниць в Дніпровському районі до голосування в умовах карантину.

Перші дві дільниці знаходились в Центрі творчості  "Зміна", ще дві знаходилось в Дитячій школі мистецтв №6.

В обох випадку вже з порогу неозброєним оком можна помітити нововведення, які очікують киян вже в неділю. Вхід на дільницю обов'язково масці, на вході перевіряють температуру, поруч розташовані санітайзери, а на підлозі видно розмітку для тримання дистанції.

Якщо температура буде  вищою за 37,2 градуси, то такій людині буде дана можливість проголосувати в спеціальній окремій кабінці, які встановлені в усіх дільницях Києва.

Після кожного голосування ці кабінки будуть дезінфікувати, а кожні 4 години санітарна обробка буде проводитись вже в усьому приміщенні.

- Перед нами стоять вимоги як законодавства, так і часу, адже в Україні лютує коронавірус. Тому зараз існують жорсткі вимоги щодо розмітки, кількості кабінок для голосування та скриньок, розміру приміщення і розмежування людей, які входять і виходять з дільниці,- розповідає Загуменний.

До кінця сьогоднішнього дня абсолютно всі дільниці у Києві мають забезпечити засобами індивідуального захисту: антисептиками, масками, костюмами, гумовими рукавичками та захисними шоломами. В першу чергу ці засоби будуть для членів Дільничних виборчих комісій та спостерігачів, але у випадку потреби їх готові видавати і людям, які прийдуть голосувати.

- Київська міська рада виділила 1,3 мільйона гривень на забезпечення потреб, які сформували наші райони. Суми виділені районам різні, адже кількість дільниць теж різна. Райони підтвердили, що всі дільниці забезпечені. Але ми не тільки довіряємо нашим районам, але і перевіряємо їх, - сказав Дмитро Загуменний.

Базовий рівень, за словами Загуменного, вже забезпечений, але ще потрібно зробити додаткові розмітки та забезпечити дільниці інфоплакатами про кандидатів.

Але новації на цих виборах полягатимуть не тільки в карантинних заходах. Вперше були встановлені спеціально обладнані кабінки для людей з інвалідністю, а обов'язковою вимогою до дільниць стали пандуси.

- Звичайно ми дуже звертали увагу на пандуси, щоб всі групи населення могли проголосувати без будь-яких перешкод, - зазначив Загуменний.

Проголосувати можна буде не тільки на дільниці, але й з дому, особливо це стосується тих людей, що знаходяться на самоізоляції. До них приходитимуть члени комісії у спеціальних костюмах, із бюлетенями та переносними скриньками.

Для того, щоб проголосувати з дому необхідно написати заяву до ДВК і додати до неї довідку від сімейного лікаря. Зробити це можна ще сьогодні до 20:00. Порушувати ізоляцію для цього не доведеться, занести довідку має близька людина, яка зможе забрати довідку в сімейного лікаря.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли про правила голосування на самоізоляції.

Михайло Загородній, фото Михайла Криволапова