Київські Хатіко: 400 собак із притулку чекають на господарів

Київські Хатіко: 400 собак із притулку чекають на господарів

Міська влада відзначила волонтерів і працівників комунального притулку. Та закликала усіх небайдужих забирати додому чотирилапих друзів.

Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова

Великі чорні, двоколірні волохаті, коротколапі руді, скалічені аварією чи жорстоким власником, ображені і перелякані, ласкаві та грайливі… В усіх них різна історія, але сьогодні їх об’єднує одне: домівкою для них є столичний комунальний притулок для тварин, який розташований у селі Нове Залісся Бородянського району Київщини. І хоч тут за собаками доглядають, годують  та по черзі вигулюють, але кожен чотирилапий мріє про зустріч зі своїм дбайливим господарем.

«Вечірній Київ» побував у комунальному притулку, аби розповісти, як живуть тварини-безхатьки, чому люди безпідставно бояться брати їх у сім’ю та як допомогти тваринам, які шукають новий дім.

Які собаки затримуються найдовше у притулку 

Сьогодні у притулку для тварин живуть 385 собак і 12 цуценят. Сюди потрапляють підкинуті чи покалічені собаки, які через травми чи особливості характеру не можуть жити на вулиці. Тимчасовою домівкою притулок стає також для домашніх тварин, які загубились, або ж залишились без господаря.

– Усіх собак спочатку оглядаємо, вакцинуємо, чіпуємо та при потребі стерилізуємо у ветклініках нашого КП у Києві. У притулок привозимо лише тих, які, наприклад, не мають однієї лапи чи агресивні, і не зможуть жити на вулиці. З ними пізніше працюють наші кінологи, щоб допомогти їм соціалізуватись і знайти  родину, – розповідає в. о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Наталя Мазур.

За фахом нинішня керівниця притулку – лікарка-ветеринарка. Каже, що з дитинства мріяла пов’язати своє життя із тваринами. І сьогодні притулок для не  – без перебільшення – другий дім.

Мені близька тема тварин. Я знаю, чим вони живуть, та вмію знайти до них підхід. Щиро переймаюсь долею кожного нашого вихованця. І понад усе мрію, щоб усі наші притулки були пустими, а наші друзі жили в родинах. Бо кінцева мета не лікувати і не утримувати тваринку, а знайти їй господаря, – каже Наталя Мазур.

От тільки розшукати родину для таких собак – непросто. Потенційним власникам простіше купити тварину, ніж забрати додому вже дорослу собаку «з історією». Хоча бувають випадки, коли любителі чотирилапих стають господарями навіть для 10-річних собак, розповідають працівники КП.

– Торік домівки розшукали 1200 тварин. Цього року, станом на жовтень, вже 700 мають нові сім’ї. Вдається знайти дім і для тварин без лапок, які пережили ДТП. Сьогодні суспільство стало більш гуманне, каже Наталія Мазур.

Реаліті-серіал про собак та відзнака від керівництва міста

Кілька років тому власницею двох собак з цього притулку – Дзиґи та Укропа -  стала і киянка Лана Вєтрова. Тоді вона зіштовхнулась із тим, що інші власники чотирилапих не приймають і навіть бояться її улюбленців. Аби довести, що її собаки нічим не гірші, вирішила з чоловіком знімати перший реаліті-серіал «Життя собаче».

Це соціальний проєкт, який  доводить, що собаки з притулку - це найкращі друзі, найвідданіші компаньйони. Дуже вдячна колективу притулку, який колись зберіг для мене цих собак. Коли знімали першу серію, сказала собі, якщо завдяки нашому шоу ми прилаштуємо хоча б одну собаку, буду задоволена. За рік існування проєкту ми переконали взяти з притулку аж три тварини! – розповіла продюсер реаліті-серіалу Лана Вєтрова.

Під час свого візиту у притулок в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський подякував Лані Вєтровій та усій творчій групі реаліті-серіалу за важливу соціальну роботу і вручив їй нагороду.

Величезне дякую вам та вашій команді за ту роботу і гуманність, які ви доносите у суспільство. Адже нагадуєте, що людині не варто зациклюватись лише на собі, а й віддавати себе тваринам і природі. Мені приємно, що є такі люди, як ви. Нехай вам щастить! – зазначив у своєму вітанні Валентин Мондриївський.

Він також наголосив, що зі свого боку, міська влада робить і робитиме усе, аби у столиці не було безпритульних тварин. А ті чотирилапі, які живуть у притулках, - мали добрі умови.

– Наш мер нам постійно говорить: «Не сидіть у кабінетах, ходіть по землі!» І сьогодні, під час візиту у притулок, я в цьому ще раз переконався. Біля цієї справи залучені неймовірні люди! Коли ти особисто бачиш потреби і запити, пізніше легше приймати рішення. Будьте певні, що місто завжди буде підтримувати вас і допомагати, – запевнив Валентин Мондриївський.

Нагадаємо, що минулого року стартувало будівництво нового притулку для тварин у Дарницькому районі Києва, який замінить нинішній на Бородянщині. Таке рішення київська влада прийняла для того, щоби локація притулку була більш доступна для киян. Окрім прилаштування безпритульних собак та котів, мешканці столиці зможуть залишати тут на тривалий час своїх улюбленців. Наприклад, на час відпустки чи відрядження.

Як допомогти притулку та його вихованцям
 

  • Якщо шукаєте друга – заберіть когось із підопічних підприємства. Для цього потрібно приїхати у притулок з паспортом та ідентифікаційним кодом. На місці вам необхідно буде заповнити акт передачі тварини – своєрідний документ про опікунство над нею. І тоді найбільш сентиментальний момент – знайомство з вашим новим другом. У притулку запевняють, що маєте унікальну можливість приглянутись до усіх тварин у вольєрах. А тоді вибрати ту, до якої найбільше лежить душа.
  • Хочете допомогти з вигулом – приїжджайте у притулок і допомагайте соціалізувати тварину. Так вона швидше знайде господаря. Відвідувати тварин можна з середи по неділю, з 10:00 до 15:00.
  • Можете підтримати тварин фінансово – натискайте кнопку «благодійність» на сайті kmlvm.com.u.
  • Вболіваєте, щоб усі хвостаті знайшли сім'ю? Допомагайте з поширенням інформації про них. 

Нагадаємо, що недавно притулок започаткував спільний проєкт з відомими блогерами  «Стань моєю родиною». Першими зірковими гостями притулку стали учасники ТІК-ТОК хаусу (об’єднання блогерів-тік-токерів) «TOP TEAM HOUSE»: Єгор Малібаш, Євген Мухін, Анна Трінчер, Іра Кудашова, Олексій Чорний, Владислав Рудницький та Олександра Кузьменко.


Фото Олексія Іванова, Олени Петришин