Раду Поклітару презентував у Києві «Маленького принца» і анонсував новий балет

Раду Поклітару презентував у Києві «Маленького принца» і анонсував новий балет

21 жовтня академічний театр «Київ Модерн-балет» презентував сучасний балет «Маленький принц». Вистава створена за мотивами однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері на музику Моцарта та українських колискових. Це перша вистава театру, прем’єру якої глядачі змогли побачити онлайн. Фізично балет проходив у МКЦМ (Жовтневий палац) з прямою трансляцією. На Youtube балет вже подивилося понад 16 тисяч людей.

У центрі вистави – нове прочитання історії про Маленького принца, де кожна подорож новою планетою – глибинне розуміння сутності особистості. Це розповідь про перевагу простих речей і цінностей над суєтою та складністю «світу дорослих», про важливість дитинства, як головного періоду людського життя. Нова постановка театру «Київ Модерн-балет» нагадає дорослим, що за буденними справами, за нагромадженням матеріальних цінностей, вони забувають про духовні витоки, які відіграють важливу роль у процесі становлення особистості.

- Первинною була музика. Я маю скарбничка для ідей, до якої потрапила музика маленького Моцарта, симфонії, які написані ним у вісім років, - розповів постановник балету «Маленький принц» Раду Поклітару, головний балетмейстер «Київ Модерн-балету». - Тоді я думав зробити балет "Дитинство", пов'язаний з особистими спогадами. Для мене дитинство - це країна, з якої нас виганяють дорослі, де все прекрасне та чисте. І коли я зрозумів, що Маленький принц Сент-Екзюпері приблизно такого ж віку, що й Моцарт, коли почав писати музику, визрів такий проєкт. Звісно, це не хореографічний переклад чи переказ твору, мені важливо було донести філософські думки.

У балеті класична музика Моцарта поєднується з фольклором, українськими колисковими у виконанні Марії Пилипчак.

З персонажів повісті Антуана де Сент-Екзюпері у виставі є Маленький принц, Льотчик, Роза, Змія, Лис, а також мешканці різних планет і літак, який втілюють артисти театру. Замість декорацій - 3D-проєкції, які зробили виставу яскравою та динамічною.

Балет «Маленький принц» отримав грант на втілення від Українського культурного фонду ще до пандемії. У зв'язку з карантинними обмеженнями, було прийнято рішення зробити його онлайн-трансляцію, аби виставу могло подивитися якомога більше глядачів

Головні партії 21 жовтня виконали Артем Шошин (Маленький принц), Дмитро Кондратюк (Льотчик), Олена Салтикова (Троянда), Ілля Мірошніченко (Лис), Мішель Фондю (Змія). До речі, Артем Шошин презентує власний балет у Київській опері на Подолі.

Як розповів Раду Поклітару, після того часу, коли Київ перебував на ізоляції, разом з артистами балету він поставив ще одну виставу. Це балет "Дев'ять побачень" для трьох дійових осіб. Показати його планують на початку грудня.

Нагадаємо, киян знайомлять з творчістю литовських фотографів

Фото автора та Київ Модерн-балету