У недобудові біля Софії Київської демонтують незаконні поверхи

У недобудові біля Софії Київської демонтують незаконні поверхи

У недобудові на вул. Олеся Гончара, 17-23, днями розпочнеться масштабний демонтаж останніх поверхів до дозволеної граничної відмітки висотності.

– Нарешті дванадцятирічна історія з недобудовою на вулиці Гончара доходить до логічного завершення. Разом з активістами та небайдужим громадянам міська влада підписала меморандум з новими власниками будівлі про демонтаж останніх поверхів до дозволеної граничної відмітки висотності, – розповів в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, дозвіл на порушення благоустрою вже отримано, тож найближчим часом мешканцям сусідніх будинків доведеться набратися терпіння та дочекатися кінця демонтажу.

– Будь-яке будівництво має відбуватись відповідно до норм і правил. Особливо це стосується центральної історичної зони та буферної зони Національного заповідника «Софії Київської», що знаходиться під постійним наглядом ЮНЕСКО. Це позиція міста та особисто мера Віталія Кличка, – наголосив Валентин Мондриївський.

Він додав, що такого результату вдалося досягти лише завдяки злагодженій безупинній роботі активістів Марини Соловйової, Ірини Никифорової, директора Національного заповідника «Софії Київської» Нелі Куковальської та за повного сприяння міської влади.

Гранично допустима висота в буферній зоні Софії Київської складає 27 метрів.

На ділянці по вул. Гончара, 17-23, ще з 2004 року орендували землю для будівництва житлового комплексу Fresco Sofia. Конфлікт із забудовником тягнеться з 2008 року, будівництво було зупинене.

Марія Катаєва, фото пресслужби КМДА