Мистецький проєкт «Погляд сонця» представлять у столиці

Мистецький проєкт «Погляд сонця» представлять у столиці

З 23 по 25 жовтня у Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться прем’єра фільму «Акваторія» Анатолія Ганкевича.

«Акваторія» – перший фільм українського митця Анатолія Ганкевича з його нової кінотрилогії «Погляд сонця». Прем’єра стрічки відбудеться в межах виставкового проєкту з аналогічною назвою – «Погляд сонця».

Головний герой фільму «Акваторія» – Шар-дискобол із 90-х як символ андеграундного клубного руху і водночас візуальний двійник Сонця. Полишивши свій п’єдестал біля входу на пляж Ланжерон, Шар вирушає у подорож. На шляху він вбирає у свої дзеркальця відбиття усіх зустрічних персонажів, об’єднуючи їх у єдину «квантову історію». Стрічка триває близько 30 хвилин.

– Сонце переслідує поглядом, наче прожектором з відблисків, будь-кого, хто йде берегом. Як святий лик з ікони, який ніби прикутий своїм поглядом до спостерігача. Сонячна доріжка – це погляд сонця. Сонця, як Божественної особистості, яка дивиться одразу на все: на море, на землю і на мене. І я, як і всі люди на землі, всього лише віддзеркалення, маленький рефлекс, відблиск на воді, – говорить художник Анатолій Ганкевич.

Стрічки з трилогії – це три часи і три стихії: минуле/вода, теперішнє/вогонь, майбутнє/вітер. Як каже Анатолій Ганкевич, вода, що стала лейтмотивом «Акваторії», підштовхнула до створення довершеного за формою образу, аби справити глибоке, пронизливе враження на глядача. Втіленням цього образу – «Акви» – в картині стала чемпіонка світу з бодібілдингу – Катя Грима. І саме цей епізод був взятий за візуальний пролог до всього виставкового проєкту «Погляд сонця» в М17.

– Картина розколює свідомість, звертає фокус на внутрішнє. Зрештою твоє підсвідоме розсипається на тисячі частинок, залишається мозаїкою на хвилях відблисками у кожній сцені. Показуючи те, що заховане глибоко всередині, художник, як фокусник, маніпулює глядачем. І ця маніпуляція покликана спричинити певний інсайт у глядача, – вважає директорка Центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська.

Фільм вводить у своєрідний стан трансу, ефект якого збуджує уяву та створює всі умови, в яких у глядача мимоволі народжується своя історія, заснована на особистому досвіді. 

Окрім того, в залах Центру відбудеться виставка робіт автора, співзвучних кінострічці. Серед них серія фоторобіт, а також нові живописні твори «Аква», «Автопортрет з дискоболом», триптих «Акваторія».

23 жовтня о 19:00 показ фільму «Акваторія» відбудеться за участі художника та режисера Анатолія Ганкевича. Після перегляду автор відповість на питання глядачів.
Через обмеження, пов’язані з пандемією Covid-19, вхід на подію – за попередньою реєстрацією.

Прем’єра фільму «Акваторія» 
Коли: 
23 жовтня – 25 жовтня, з 11:00 до 21:00.
Де: Центру сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104.
Вартість квитка: 100 грн, 70 грн – для школярів, студентів та пенсіонерів.

Нагадаємо, у столиці безкоштовним концертом стартують музичні діалоги.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»