Віртуальний музей Івана Франка запрацював у столиці: чим він здивує

Віртуальний музей Івана Франка запрацював у столиці: чим він здивує

У Києві презентували віртуальний музей, який містить 3D-тури залами квартири-музею родини Івана Франка.

Віднині віртуальну 3D-мандрівку родинним помешканням Франків можна здійснити на сайті www.frankovi.com.ua у супроводі аудіогідів українською, англійською, німецькою і російською мовами.

Віртуальні туристи можуть ознайомитися та оглянути експозицію: архівні документи, машинописи, приватні речі, світлини із сімейного архіву, листи, родинні меблі та колекцію картин.

Музей складається з п’яти залів:

  • зала № 1 «Іван Франко у Києві» розповідає про перебування письменника у столиці у 1885,1886 і 1909 роках;
  • зала № 2 «Нащадки Франка» – про дітей та онуків Каменяра;
  • зала № 3 «Тарас Франко» – про другого сина І. Франка, який з 1950 по 1971 рік жив у цій квартирі і працював у Києві;
  • зала № 4 «Іван Франко у малярських практиках сина» – про невідому широкому загалу колекцію малярських практик Тараса Франка;
  • зала № 5 «Проєкти Міжнародного фонду Івана Франка» – про діяльність Фонду, реалізовані проєкти та ініціативи.

– Ресурс підтримує технологію VR, яка дозволяє погуляти залами музею та продивитися експозицію навіть з дому. Таку технологію використовують музеї США, Нідерландів, Польщі, Індії та Єгипту, – йдеться у повідомленні творців проєкту, Міжнародного фонду Івана Франка.

На онлайн-платформі також створено розділ «Архів», де виставлено цифрові копії архівних документів, фотографій та листів, а також розміщено картографічний ресурс «Іван Франко на мапі Європи», де відзначено меморіальні місця перебування Івана Франка за життя.

У рамках проєкту також були проведені вуличні перформанси історичними місцями, якими гуляв Іван Франко під час своїх приїздів до Києва у 1885, 1886 та 1909 роках.