За час карантину кількість велосипедистів у Києві зросла вдвічі: де і куди їздили

За час карантину кількість велосипедистів у Києві зросла вдвічі: де і куди їздили

Кількість велосипедистів восени у Києві у будній зросла у 2,5 рази, а у вихідний – майже у 2 рази у порівнянні з минулим роком. Такі результати підрахунку, який провела U-Cycle у вересні 2020 року. За словами експертів, якщо під час пандемії місто організує тимчасові велодоріжки, то кількість велосипедистів значно зросте.

Підрахунок велосипедистів проводився 9 та 19 вересня на 22-х перехрестях у Києві. Протягом двох годин активісти U-Cycle нарахувала у будній день 4 569 велосипедистів та у вихідний – 3 675. Такі показники є абсолютним рекордом за 7 років підрахунку у осінній сезон. Більше велосипедистів було тільки у квітні цього року під час жорсткого карантину – 5 431 у будній день. 


Крім того, вперше у Києві проведено підрахунок скільки людей користується легким персональним транспортом (електросамокати, моноколеса тощо). У будній день зафіксовано 1 152 користувача, а у вихідний вдвічі менше – 665. 

– Під час жорстокого карантину місто не скористалося моментом, щоб покращити велоінфраструктуру. Попри це у Києві суттєво зросла кількість людей, що обирають велосипеди або легкий персональний транспорт для пересування. Кількість хворих на коронавірус у Києві продовжує збільшуватися. Тому для уникнення скупчень людей у громадському транспорті влада має облаштувати тимчасові велосмуги за прикладом європейських міст, – наголошують експерти U-Cycle.

Рух тротуарами

70% велосипедистів у будній та вихідний день їхали тротуаром. Минулого року 50% рухалися тротуаром у будній день і 55% – у вихідний.
Пропорція між рухом дорогою та тротуаром коливається щороку та щосезону. Під час карантину з’явилося багато нових велосипедистів. Але через відсутність адекватної велоінфраструктури та безпечних умов на дорозі більшість з них їздить тротуаром. 
Найінтенсивніший рух тротуаром зафіксовано на Московському мосту, перехрестях Бальзака/Драйзера, мосту Патона та Бальзака/Сабурова.

Гендерний розподіл

Цієї осені частка жінок від загального числа велосипедистів зросла на 6%. У будній день на вулицях було 14% жінок, у вихідний – 18%.
Найбільше велосипедисток було на Північному мосту – 182 та на Пішохідному мосту – 104. У будній 80 на перетині Бальзака/Драйзера Троєщині та 79 – в районі мосту Патона на Русанівці.

Велокур’єри

Пандемія спричинила значне збільшення кількості велокур’єрів з різних сервісів доставки. У будній день зафіксовано 226 велокур’єрів, у вихідний – 237. Це на 35-48% більше ніж минулої осені.

Найпопулярніші напрямки

Найпопулярнішими точками стали Північний міст, Пішохідний міст, міст Патона, перехрестя Драйзера/Бальзака та Європейська площа у вихідний. Найменше велосипедистів проїжджало на площі Слави, та на перетині Кирилівська/Юрківська.

Повний звіт про підрахунок велосипедистів у Києві (осінь 2020)

U-Cycle — це експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. 

Нагадаємо, Київ отримав 50 сучасних автобусів.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»