З 1 листопада на Київщині заборонено вилов риби в зимувальних ямах

З 1 листопада на Київщині заборонено вилов риби в зимувальних ямах

На Київщині з 1 листопада 2020 року встановлюється заборона на вилов риби в зимувальних ямах. Триватиме вона до весни.

Про це повідомили в Управлінні Держрибагентства у Києві та області. За порушення правил рибалки – штрафи, а в разі кримінальної відповідальності – позбавлення волі до 3 років.

З метою збереження водної живності у зимовий період, Київський рибоохоронний патруль видав наказ, в якому зазначені водойми та ділянки, де вводиться заборона. Крім того, створено карту, на яку нанесені зимувальні ями.

Нагадуємо, любительська риболовля у заборонений період дозволена на ділянках поза межами зимувальних ям. Дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

Київський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними. Якщо Ви помітили порушення правил рибальства, то повідомте на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (099) 341-73-18.

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних організмів. У риби різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники, знижується частота серцевих скорочень. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»