«Маленький принц» оживе у київському балеті

«Маленький принц» оживе у київському балеті

21 жовтня академічний театр «Київ Модерн-балет» представить сучасний балет «Маленький принц» на музику В. А. Моцарта та українських колискових для дітей та дорослих за мотивами твору Антуана де Сент-Екзюпері. Це перша вистава театру, прем’єру якої глядач зможе побачити онлайн.

Постановником балету «Маленький принц» є Раду Поклітару, головний балетмейстер «Київ Модерн-балету».

У центрі вистави – нове прочитання історії про Маленького принца, про його уявлення цінності відносин двох індивідів, де кожна подорож новою планетою – глибинне розуміння сутності особистості. Це розповідь про перевагу простих речей і цінностей над суєтою та складністю «світу дорослих», про важливість дитинства, як головного періоду людського життя. Нова постановка театру «Київ Модерн-балет» нагадає дорослим, що за буденними справами, за нагромадженням матеріальних цінностей, вони забувають про духовні витоки, які відіграють важливу роль у процесі становлення особистості.

– У творі Сент-Екзюпері значення має не сюжет, а слова, метафори в тексті. Ці філософські думки маю показати мовою хореографії. Наприклад, вислів «Ти відповідаєш за тих, кого приручив»  розповідає постановник балету Раду Поклітару.  Спочатку з’явилася музика. Я випадково відкрив для себе твори восьмирічного Моцарта, його перші симфонії. Був вражений. Зараз діти в такому віці йдуть у другий клас, хочуть лише  гратися і спілкуватися з однолітками. А Моцарт вже писав геніальну музику. Хотів зробити балет про дитинство, свої спогади. І раптом зрозумів, що маленький Моцарт буде Маленьким принцом. У балеті поєднав класичну музику з фольклором, який теж дуже люблю. Українські колискові акапельно співає Марія Пилипчак. Вона фанат українського фольклору, збирає його, поширює. Робить все, щоб не зникав.
 
З персонажів повісті Антуана де Сент-Екзюпері у виставі залишилися Маленький принц, Льотчик, Роза, Змія, Лис. Окремими героями стануть мешканці різних планет, потяг і літак. У виставі танцюватимуть всі 22 артисти театру. Замість декорацій будуть 3D-проєкції, які зокрема, показуватимуть польоти у космосі з однієї планети на іншу. 

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Департаменту культури КМДА. 

Трансляція вистави відбудеться 21 жовтня о 19.00 за сприяння платформи OpenTheatre. Для перегляду глядачів просять заповнити форму.

Нагадаємо, у столиці безкоштовним концертом стартують музичні діалоги.

Марія Катаєва, фото Київ Модерн-балету