Київ отримав 50 сучасних автобусів

Київ отримав 50 сучасних автобусів

 50 новеньких автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ вийшли на маршрути у столиці.  До кінця року надійдуть іще 150.  Ці 200 автобусів місто придбало на умовах лізингу.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час презентації першої партії автобусів. 

-Хочу наголосити, що навіть у цей непростий час – коли триває боротьба з пандемією, економічна криза, війна на сході України – столиця змогла закупити за останніх кілька років 139 нових тролейбусів, 65 сучасних трамваїв та загалом 307 нових автобусів. 200 з них на умовах лізингу - ми отримаємо до кінця цього року. І сьогодні мені дуже приємно представити вам першу партію з цих двох сотень – 50 новеньких автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ.  До кінця року надійдуть ще 150 таких машин, - наголосив мер Києва.

За його словами, сьогодні в міста є велика потреба в таких автобусах. Адже значна кількість рухомого складу  «Київпастрансу» складають автобуси, термін експлуатації яких - понад 10 років. 

Нові ж автобуси мають низьку підлогу, пандуси та спеціальні місця в салоні для людей з інвалідністю. Автобуси обладнані системою відеоспостереження та навігації. Кабіна водія та пасажирський салон оснащені кондиціонерами. Ці машини відповідають екологічному стандарту «Євро-5». 

Із нових 200 автобусі 120 – довжиною 12 метрів та пасажиромісткістю 106 людей. 80 автобусів – довжиною майже 19 метрів на 176 місць.

-Отримання нового транспорту великої місткості важливе і в ситуації пандемії - коли громадський транспорт має перевозити пасажирів тільки в кількості місць для сидіння. Усі нові автобуси будуть передані автопаркам Комунального підприємства «Київпастранс» для роботи на найбільш завантажених маршрутах. Ми робимо все можливе, аби люди пересувалися містом з комфортом та створюємо умови, щоб автомобілісти максимально пересідали на громадський транспорт. Це допоможе вирішити проблему і з заторами. А також – витіснятиме з ринку перевезень маршрутки, які вже давно застаріли і не відповідають вимогам сучасного комфортного транспорту, - підкреслив Віталій Кличко. 

Нагадаємо, цього року оновили відділення екстреної медичної допомоги № 8 в Святошинському районі. 

Оксана МИКОЛАЄНКО, «Вечірній Київ»