Київська Мала академія наук відзначила ювілей

Київська Мала академія наук відзначила ювілей

10 років тому у столиці було створено КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» рішенням Київської міської ради від 29.04 2010 №577 /4015 «Про створення комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді». Статут комунального позашкільного закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» було затверджено 03.09.2010 року виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією). Завершальним кроком у народженні у столиці своєї академії наук став запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який було зроблено 19.10.2010 року.

- На початку свого існування заклад налічував 11 відділень та 59 секцій, а сьогодні юні дослідники Києва роблять перші кроки у науці у 15-ти наукових відділеннях, 3-х науково-практичних школах та 70 секціях Київської МАН, - розповідають у Департаменті освіти і науки Києва.  -  Сьогодні Київська Мала академія наук – це близько 9000 школярів м. Києва, які займаються науково-дослідницькою діяльністю, це 36 колективних членів, десятки партнерів – закладів вищої освіти та науково-дослідницьких інститутів, а також 120 педагогів, серед яких 40 докторів та кандидатів наук, 39 – мають державні нагороди, нагороди МОН України та Департаменту освіти і науки КМДА.

Унікальність Київської МАН полягає у тому, що саме тут учні можуть отримати знання й можливість, завдяки науково-дослідницькій діяльності в секціях академії, лабораторіях закладів вищої освіти  та науково-дослідницьких установ, створювати наукові проєкти, публікації у наукових виданнях та отримувати патенти у таких галузях науки, які взагалі не представлені в шкільній програмі: мистецтвознавство, археологія, етнологія, медицина, теологія, соціологія, філософія, педагогіка, астрофізика, медіапсихологія, гідрологія, матеріалознавство, архітектура та дизайн та багатьох інших. За останні 3 роки  було створено нові відділення – суспільних комунікацій, «Київ-столиця» та безпеки й оборони.

Вихованці Київської МАН мають змогу займатися науковими розвідками на сучасному обладнанні, котре дозволяє «крокувати в ногу» з інноваційними досягненнями сьогодення. Наукове кураторство діяльністю закладу здійснює Національна академія наук України через президію Київської МАН, до складу якої входять 7 директорів наукових інститутів НАН України, а також директор українського відділення «Міжнародний центр наукової культури – Всесвітня лабораторія» та перший проректор НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

До 10-річчя Київська МАН підготувала цикл публікацій, присвячений історіям своїх випускників. Так, Валентина Стародуб, яка у 1990-1993 роках відвідувала Київську Малу академію наук, секцію біології під  керівництвом Володимира Івановича Назаренка( є незмінним керівником секції «Екологія» вже понад 50 років), отримала поштовх до біології, захистила докторську дисертацію. Сьогодні вона працює в Нідерландах та очолює компанію по регуляторному консалтингу (консультації  щодо (біо) фармацевтичних препаратів, вакцин, медичних виробів та комбінованих продуктів).

Детальніше про Київську МАН

Нагадаємо, як працюють позашкільні гуртки у Києві під час карантину

Марія Катаєва, фото КМАН