У Києві проведуть музичний марафон та підсвітять будівлю опери в рожевий колір

У Києві проведуть музичний марафон та підсвітять будівлю опери в рожевий колір

До Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей 20 жовтня у столиці відбудеться музичний марафон «Живи». Українські та іноземні музикантки своїми виступами підтримають жінок, які борються з раком грудей. 

Марафон транслюватиметься на платформі з 12:00 до 20:00.

– Цей проект для всіх. Бо навколо кожного з нас є жінки, яким потрібна підтримка, порада чи конкретна допомога. Тільки цього року на рак грудей захворіло або ще почують свій діагноз 15 тисяч жінок – у ковідний час їм особливо складно. І цим проєктом ми хочемо про це нагадати. Ну і, звісно, подарувати кілька годин чудової довершеної музики, – говорить Лариса Лопата, голова ВГО «Разом проти раку».

У проєкті візьмуть участь близько 20 виконавиць з України, США, Грузії та Німеччини. Серед хедлайнерок американська піаністка українського походження Надія Шпаченко, електронна музикантка Наталі Берідзе з Грузії, українські скрипальки Мирослава Которович та Богдана Півненко і багато інших. У інформаційних паузах до стріму також долучаться пацієнтки, лікарі, активісти та соціологи, щоб обговорити проблеми, з якими найчастіше стикаються жінки в діагнозі.

– Я би хотіла через музику, через мою скрипку емоційно підтримати кожного, хто прямо зараз бореться один на один з раком молочної залози, кожного, хто з любов'ю і надією допомагає своїй близькій людині в цій боротьбі, мовою серця проявити вдячність кожному небайдужому лікарю, який не шкодує власних сил, щоб його лікування дало зцілення, – зазначила скрипалька Мирослава Которович.

По завершенню марафону в рожевий колір підсвітять три найбільші оперні споруди в Україні – у Києві, Львові та Одесі.

У рамках марафону виступатимуть:

Мирослава Которович – скрипалька / Україна.
Богдана Півненко – скрипалька / Україна.
Natalie TBA Beridze – електронна музикантка / Грузія.
Надія Шпаченко – піаністка / США.
Корсун Анна – композиторка / Німечччина/Україна.
Юля Ваш – клавесинистка / Німечччина/Україна.
Abi Tsai – віолончелістка / США.
Монет – поп-співачка / США.
Грушковська (Мерцанова) Леоніла – струнний квартет / Україна.
Тетяна Мазур (B&B project) – бандуристка / Україна.
Кузій-Андрущак Марта – піаніністка / Польща/Україна.
Наплекова Анастасія – піаністка / США/Україна.
Анжеліна Швачка – оперна співачка / Україна.

Рак молочної залози є найпоширенішою жіночою онкопатологією. Щороку в Україні цей діагноз чують близько 15 тисяч жінок, кожна десята з них помирає протягом першого року. За останніми даними Національного канцерреєстру п'ятирічна виживаність жінок з РМЗ в Україні становить трохи вище 60%, в країнах Європи – понад 85. Ситуація ускладнюється пандемією – менше доступу до діагностики і більше ризиків при лікуванні.

Нагадаємо, сучасну оперу «Ніч» записали у Києві і покажуть онлайн.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»