Сучасну оперу «Ніч» записали у Києві і показали онлайн

Сучасну оперу «Ніч» записали у Києві і показали онлайн

18 жовтня о 20.00 відбулася онлайн-прем’єра концертної версії нової опери «Ніч» українського композитора Максима Коломійця. 


 
Поштовхом для її появи стала історія відомої пісні «Ніч яка місячна», прообраз якої з’явився у повісті Миколи Гоголя «Майська ніч, або Утоплена», потім Михайло Старицький придумав вірш, а вже на початку XX століття кобзарі Андрій Волощенко та Василь Овчинніков поклали його на відому сьогодні мелодію. Опера «Ніч» – сучасний погляд на цю пісню, яка є улюбленою для багатьох. Погляд лібретиста Тараса Фролова, який розповідає про ніжну пристрасть хлопця і дівчини, які то знаходять, то втрачають один одного у різний час – на ринку XIX століття, під час Другої світової війни та у сучасній підземці.


 
- Амбітний задум щодо створення Першої національної опери пов’язаний з розбудовою обов’язкового фундаменту музичної культури України. Без всесвітньо визнаної опери, що транслює національні цінності, повноправного представлення України як музичної держави на культурній карті світу не може відбутися, - говорять організатори. -  Будемо відверті, Україна досі не має в своєму багажу такого твору. «Запорожець за Дунаєм» і «Наталка Полтавка» – чудові водевілі, в яких величезні театральні діалоги чергуються з піснями під оркестр; а опера «Тарас Бульба» на 2/3 написана радянськими композиторами вже після смерті її автора – Миколи Лисенка. І головне: жодної української опери в зарубіжних театрах.

Дослідження пісні «Ніч яка місячна», які передували створенню опери, продемонстрували, що вона є не сільською піснею, а міським еротичним романсом. Сьогодні вона звучить не лише як серенада закоханого хлопця, що тремтить від пристрасті під вікном коханої, але й як освічення у любові до рідного міста. Повсякденні доторки до нього – до стін і асфальту, до трави і бруківки – можуть бути приємними або болючими, проте ці доторки є жаданими для кожного містянина, закоханого у рідний Київ.

Прем’єру спільно підготували Kyiv Symphony Orchestra разом з італійським дириґентом Луїджі Ґаджеро, хор Українського радіо під орудою Юлії Ткач та культурне об’єднання «Hronotop.ua» за підтримки Українського культурного фонду. Загалом у постановці задіяно більше 100 музикантів.

Коли: прем'єра 18 жовтня о 20.00
Де: Facebook
Перегляд безкоштовний

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»