Кияни можуть самі визначити, коли підключити тепло у будинках

Кияни можуть самі визначити, коли підключити тепло у будинках

16 жовтня у Києві офіційно стартував опалювальний сезон. Водночас пуск тепла до столичних будівель відбувається поступово. Цей процес займає близько 10 днів, тому опалення починають подавати завчасно, зважаючи на прогнози синоптиків. Станом на 16:00 тепло отримали 7,8% житлового фонду (775 будинків).

– У першу чергу до мереж теплопостачання підключаються заклади соціальної сфери – лікарні, пологові будинки, дитячі садки, школи тощо, їх підключення відбувається за заявками керівників, повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

У будинках ОСББ, ЖБК або ж, де обрали управителя, мешканці самостійно визначають коли їм підключати тепло, і подають відповідні заявки.

– Співвласники будинків, які обслуговують комунальні підприємства та які й досі не визначились з формою управління теж мають можливість відтермінувати процес подачі теплоносія у свої будинки. Для цього потрібно прийняти відповідне рішення на будинкових зборах, яке мають підтримати більше 50 % співвласників будинку, протокол цих зборів з підписами необхідно передати до відповідної Керуючої компанії. І це не новація, це норма законодавства, яка визначає, що прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком належить до повноважень зборів співвласників, пояснив Дмитро Науменко.

У Києві теплоносій подають у всі майже 12 тисяч столичних будівель за один день технічно неможливо через розгалуженість та інертність київської системи теплопостачання, яка є однією з найбільших у Європі, налічує 2,7 тисяч кілометрів тепломереж, 2,2 тис. теплових пунктів та величезний комплекс технологічного обладнання.

Нагадаємо, синоптикиня Наталка Діденко попередила киян, що до кінця цього тижня до столиці прийде похолодання.

Оксана МИКОЛАЄНКО, «Вечірній Київ»