У столиці стартують Дні польського кіно у двох форматах

У столиці стартують Дні польського кіно у двох форматах

Цього року  проходить ювілейний п’ятнадцятий фестиваль «Дні польського кіно», який представляє найцікавіший доробок польського кінематографу останніх двох років удома

В програмі  - шість фільмів, чотири з яких покажуть онлайн.  Це різножанрові повнометражні польські стрічки, які вже здобули нагороди на престижних міжнародних фестивалях, визнання глядачів та світової кінокритики. Платформа для перегляду онлайн.

Презентацію фестивалю проведуть офлайн 16 жовтня о 19:00 у кінотеатрі «Жовтень» Ви зможете переглянути стрічку-номінант на премію «Оскар» «Тіло Христове».
Ще одна офлайн подія – фільм закриття фестивалю «Легіони». Його покажуть у кінотеатрі «Жовтень» 25 жовтня о 14:00.

Усі фільми демонструються польською мовою з можливістю обрати українські або англійські субтитри.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

16 жовтня о 19.00 Тіло Христове / Boże Ciało (офлайн)
Польща | 2019 | 115'
Жанр: психологічна драма

Історія 20-річного Даніеля, який зазнає духовної трансформації під час перебування у юнацькій колонії. Злочин, який він скоїв, стає на заваді його вступу до семінарії. Після дострокового звільнення, хлопця відправляють працювати до теслярної майстерні, але той не думає полишати свою мрію і, перевдягаючись у священника, вирушає відправити Cлужбу у сільській церкві…
Лауреат 44 Фестивалю польських художніх фільмів у Ґдині («Найкраща режисура» та «Приз глядацьких симпатій»).
Номінант на премію «Оскар» за «найкращий міжнародних художній фільм» 2019 року.

17 жовтня о 19.00 Ікар. Легенда про М’єтка Коша / Ikar. Legenda Mietka Kosza
Польща | 2019 | 122'
Жанр: біографічна драма

М’єтек втрачає зір ще дитиною. Мати віддає його на виховання до центру для незрячих дітей, де порядкують монахині. Там він дізнається, що музика може бути способом бачення та зв’язку зі світом. Він навчається класичній грі на фортепіано, доки не
відкриває для себе творчість Білла Еванса. Відтоді він бачить перед собою одну мету – стати найкращим джазовим піаністом у Польщі.
Лауреат «Срібних Левів» та кількох індивідуальних відзнак 44 Фестивалю польських художніх фільмів у Ґдині, а також Польської кінопремії «Орли».

18 жовтня о 19.00 Ніщо не минає / Nic nie ginie
Польща | 2019 | 71'
Жанр: комедійна драма

Клаудія, загнана у кут критикою матері, одержима прагненням допомогти іншим. Пшемек обожнює Польщу і ненавидить дурних людей. Тобто усіх. Донателло любить прісноводних черепах, Актор – лише себе. Майя живе як сказав Neflix. Усі вони беруть участь курсі терапії під турботливим наглядом Ремка. І творять найсмутнішу комедію року.

23 жовтня о 19.00 Наднова / Supernova
Польща | 2019 | 78'
Жанр: трилер

Три чоловіка, одне місце і одна подія, яка змінить життя кожного з них. Універсальна історія, заснована на реальних подіях, розповідає про кілька годин із життя сільської громади. Фільм показує стан людини, яка опинилася у пограничній ситуації, та змушує замислитися, чи випадково все відбувається у нашому житті. Кривава історія, що коливається на межі драми, трилеру та фільму-катастрофи.
Лауреат 44 Фестивалю польських художніх фільмів у Ґдині за «найкращий режисерський дебют».

24 жовтня о 19.00 Залізний міст / Żelazny most
Польща | 2019 | 84'
Жанр: мелодрама

Драматична історія про трьох героїв, пов’язаних любовними стосунками. Кацпер, який працює бригадиром на шахті, має роман з дружиною свого друга Оскара – теж шахтаря. Щоб мати можливість зустрічатися зі своєю коханкою Магдою, Кацпер відправляє Оскара працювати у віддалених та небезпечних ділянках шахти. Під час їх чергового побачення у шахті трапляється аварія, і Оскар опиняється відрізаним в обваленому хіднику…

25 жовтня о 14.00 Легіони / Legiony (офлайн)
Польща | 2019 | 140'
Жанр: військова мелодрама

Захоплююча історія про покоління воїнів 1914-1916 років, яке здобуло незалежність Польщі. Ця пригодницька стрічка знята із застосуванням найсучасніших кінотехнік. Історія про молодих людей, які не вагаючись кинулись у боротьбу за відновлення державності, а також про тих, хто усвідомив, що лише у вільній Польщі вони здійснять свої мрії.

Нагадаємо, нове в київських кінотетрах: Аль Капоне та козацька допомога

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»