Київському лікарю оголосили підозру через смерть дитини

Київському лікарю оголосили підозру через смерть дитини

Лікаря-хірурга однієї зі столичних дитячих лікарень підозрюють у неналежному виконанні професійних обов'язків, що спричинило смерть дворічного хлопчика. Якщо вина медика буде доведена, йому загрожує до 3 років ув’язнення.

Як розповіли у Київській міський прокуратурі, у лютому 2020 року до дитячої лікарні поступив дворічний хлопчик з діагнозом «стороннє тіло стравоходу, шлунково-кишкова кровотеча під питанням».

Лікар–хірург, який перебував на чергуванні, поклав малюка в загальну хірургію, призначивши консультацію педіатра. Хоча, за вимогою наказу щодо маршрутів госпіталізації, дітей до трьох років з таким діагнозом, мають направляти до Охматдиту. Лише через 10 годин хлопчику зробили ендоскопію, під час якої виникла гостра серцева недостатність і він помер. 

– Згідно з висновком експерта, між настанням смерті дитини та наявними дефектами у наданні йому медичної допомоги існує прямий причинно-наслідковий зв'язок у вигляді бездіяльності лікаря, а саме – не проведення певних досліджень при надходженні дитини до медичного закладу та упродовж його подальшого перебування у відділенні, розповіли у столичній прокуратурі.  

Наразі до Оболонського райсуду Києва скеровано клопотання про відсторонення лікаря-хірурга від посади. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Як повідомлялося раніше, київському стоматологу оголосили підозру через смерть пацієнтки.