Заповненість на 100%: Кличко перевірив київську лікарню для хворих на коронавірус

Заповненість на 100%: Кличко перевірив київську лікарню для хворих на коронавірус

Сьогодні в Київській міській лікарні № 6 всі ліжка для хворих на коронавірус – заповнені. У цьому переконався мер столиці Віталій Кличко, який напередодні ввечері проінспектував медичний заклад.

– Я продовжую перевіряти лікарні столиці, де надають допомогу хворим на коронавірус. Вчора ввечері, без попередження, відвідав Київську міську лікарню № 6. Це – одна з опорних лікарень, де приймають хворих на COVID-19 із березня цього року. А минулого місяця на базі медзакладу розгорнули чотири інфекційних відділення загальною кількістю 200 ліжок. У тому числі 12 ліжок інтенсивної терапії. Створили 14 бригад медперсоналу для роботи в цих відділеннях, сказав Віталій Кличко.

Він зазначив, що місто з весни цього року виділило лікарні № 6 – 28,5 мільйонів гривень. За ці кошти були закуплені медикаменти, сім апаратів ШВЛ середнього класу та два портативних апарати, необхідні захисні засоби та костюми.   

– Саме на базі лікарні №6 ми плануємо обладнати нову лабораторію, де будуть робити ПЛР-тести. Бо ми розуміємо, що сьогодні необхідно збільшувати кількість тестувань. Аби оперативно виявляти інфікованих і запобігати подальшому розповсюдженню вірусу,  підкреслив Кличко.

Він також нагадав, що показник тестування в Києві – найвищий в Україні і становить сьогодні понад 300 тестів на 100 тисяч мешканців. Загалом у комунальних медзакладах і лабораторному центрі з початку пандемії дослідили понад 155 тисяч зразків біоматеріалу – методом ПЛР. А методом ІФА – на виявлення антитіл – зробили понад 27,5 тисяч тестів.

Досліджують зразки також в приватних та державних клініках Києва.

Від початку пандемії працюють в місті і мобільні бригади медиків, які забирають біоматеріал для аналізу на коронавірус у пацієнтів вдома. За минулу добу бригади відібрали 934 зразки. А всього з початку своєї роботи – майже 99 тисяч.

Нагадаємо, за минулу добу коронавірус виявили ще в 455 киян.

Оксана МИКОЛАЄНКО, «Вечірній Київ»