На станції київського метро знайомлять з наївними художниками

На станції київського метро знайомлять з наївними художниками

У вестибюлі станції «Театральна» відкрили виставку «Абетка українського наїву». Вона складається з 13 плакатів, кожен з яких розповідає про життя і творчість художника чи художницю.

В експозиції представлені роботи Марії Примаченко, Катерини Білокур, Дмитра Молдаванова та інших художників. Відвідувачі можуть не лише ознайомитися з матеріалами, а й «оживити» роботи з допомогою мобільного телефону.

З культурними ініціативами ми продовжуємо реалізовувати пізнавальні проекти у метро. Хочемо, щоб наші пасажири знайомилися з іменами наших художників, яких знає весь світ та долучалися до цікавих подій під час своїх поїздок, – розповідає Наталія Макогон, заступниця начальника метрополітену.

Триватиме виставка до 28 жовтня. 

Одночасно відбувається онлайн фестиваль наївного мистецтва на платформі naive.in.ua. Команда проєкту зібрала роботи понад 100 митців з усіх куточків України. Народне і авторське, сільське і міське, впізнавані образи і невідомі сюжети чекають на своїх глядачів, критиків та прихильників.

Наївне мистецтво (англ. naïve art) один із напрямків примітивізму XVIII–XXI ст., що включає як самодіяльне мистецтво (живопис, графіку, декоративне мистецтво, скульптуру, архітектуру), так і образотворчі роботи художників-самоучок.
На рубежі XIX–XX вв. яскравим представником наївного мистецтва був французький художник Анрі Руссо. На початку XX століття в Грузії працював Ніко Піросмані, в США
Бабуся Мозес, в Україні Марія Примаченко, Катерина Білокур, Семерня Олесь, Никифор Дровняк. У Сербії та Хорватії активно розвивалося наївне мистецтво, засноване на живопису на склі, передусім, роботи Івана Генералича.

Нагадаємо, у столичному метро запустили вагони з «Абеткою українського наїву».

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»