Понад 7 тисяч працівників звільнились зі столичних медзакладів: які причини

Понад 7 тисяч працівників звільнились зі столичних медзакладів: які причини

За останні 9 місяців зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

– Загалом за 9 останніх місяців зі столичних медзакладів звільнилися понад 7 тисяч працівників. Майже половина з них – технічні робітники, не медики. Та, на жаль, є й відтік медичних кадрів.

Мер повідомив, що Київ виплачує медикам надбавку до заробітної плати з міського бюджету. На 9 місяців цього року столиця виділила на ці видатки майже один мільярд гривень.

– Причини звільнення медиків – різні. Однією з вагомих причин є і пандемія. В ситуації стрімкого поширення вірусу, багато тих медпрацівників, які належать до груп ризику, вирішили не наражати себе на небезпеку і залишили роботу, – сказав Кличко.

Він зазначив, що є й інші причини немалої кількості вільних вакансій у столичних медзакладах. На сьогодні їх майже 7,5 тисяч. Зокрема, через те, що випускники, які навчалися за державним і місцевим замовленням (лікарі і середній медичний персонал), після навчання не йдуть працювати до комунальних лікарень. 

Вимогу відпрацювати у замовника не менше трьох років скасували в 2017 році. 

– Тобто студенти набувають освіту за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а потім обирають роботу на свій розсуд. Наприклад, цього року зі столичних коледжів випустилися 557 випускників-бюджетників. І тільки 207 з них пішли працювати в комунальні лікарні медсестрами. Така ж ситуація і з молодими лікарями, - сказав Віталій Кличко.

Мер висловив переконання, що така ситуація не влаштовує й інші регіони. І виправити її має уряд. Саме в компетенції уряду внести зміни до нормативно-правових актів та врегулювати питання працевлаштування випускників медичних навчальних закладів, які навчалися за державний та місцеві кошти.