Вражаючу виставку тіл привезуть до столиці

Вражаючу виставку тіл привезуть до столиці

Минулого року в Києві експонувалася науково-пізнавальна виставка «Всесвіт тіла: Цикл життя», де демонструвалися тіла справжніх людей, збережені за допомогою особливого методу бальзамування. Цього року організатори привезуть із Німеччини не менш захопливу експозицію – тіла тварин. Завдяки унікальності експонатів кожний відвідувач зможе роздивитися всі системи організму в тривимірному вигляді.

30 жовтня в київському ВДНГ відкриють виставку Ґунтера фон Гаґенса «Всесвіт тіла: Всередині тварин». Вона складатиметься з понад ста експонатів – це справжні тіла тварин-гігантів: жителів пустелі, джунглів та океану. Під час перегляду експозиції відвідувачі зможуть побачити будову м’язів, кісток, кровоносної та нервової систем реальних слона, жирафа, верблюда, страуса, північного оленя, велетенського кальмара, приматів і навіть людини. Оцінити серце бика, яке в п’ятеро більше за людське, дізнаєтеся, чому страуси – найшвидші бігуни, яка особливість північних оленів допомагає їм вижити взимку та на що здатен язик жирафа. 

Оригінальна ідея анатомічної виставки в Ґунтера фон Гаґенса з’явилася, коли для його Інституту пластинації вперше пожертвували тіло горили з німецького зоопарку. А потім іще й жирафа та слона. Поповнювати експозицію з роками вдавалося завдяки участі у ветеринарних програмах та співпраці із зоопарками. Варто зазначити, що всі тварини, чиї тіла використали для створення виставки, померли природною смертю.


– Тільки над жирафом ми працювали понад два роки. Я з неймовірним захопленням спостерігаю, як відвідувачі ретельно вивчають кожен експонат, не приховують свого здивування та помічають, скільки схожого в нас – людей – із тваринами. Виявляється, досить лише заглянути під нашу шкіру, – каже кураторка виставки «Всесвіт тіла: Всередині тварин», Анджеліна Воллі, дружина Ґунтера фон Гаґенса.

«Всесвіт тіла: Всередині тварин» створено для того, щоби привернути увагу людей до зменшення популяції тварин, а школярів та студентів заохотити до кар’єри в науково-дослідній сфері. Усі пластиновані тварини доповнені інформаційними стендами, які доступно розкажуть про цінність кожного виду для людства.

Для безпеки відвідувачів на території виставки діятиме масковий режим, проводитимуть температурний скринінг, а також у залах будуть встановлені санітайзери. Крім того, організатори H2D Exhibition мають намір виконувати всі затверджені норми щодо кількості відвідувачів на метр квадратний залежно від епідеміологічної ситуації в країні.

Коли: з 30 жовтня до 31 січня.
Де: ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1, павільйон 4.

Нагадаємо, безкоштовний курс з Інтернет маркетингу влаштують киянам.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»