У Києві злочинці продавали цигарки, начинені вибухівкою

У Києві злочинці продавали цигарки, начинені вибухівкою

Співробітники СБУ затримали банду злочинців, які виробляли та продавали вибухівку, зброю та боєприпаси. Зокрема, у Києві один із учасників угруповання продав цигарки, начинені потужнішою за тротил речовиною.

Як розповіли в СБУ, до складу міжрегіональної організованої злочинної групи входили кримінальник, чинний військовослужбовець Збройних Сил України та колишній учасник одного з добровольчих батальйонів.

Організатором банди виявився уродженець Житомирщини, який керував своїми поплічниками, перебуваючи під вартою у Київському та Черкаському слідчих ізоляторах за підозрою у розбої. Клієнтів він підшукував через особисті зв’язки у кримінальних колах.

Оперативники СБУ провели 7 оперативних закупок, під час яких задокументували факти продажу зловмисниками стрілецької зброї та вибухових пристроїв.

- Зокрема, у Києві один із учасників угруповання продав трилітрову ємність з саморобною вибуховою речовиною обладнану електродетонатором та 17 цигарок із вмонтованою потужною вибуховою речовиною пероксид уротропіну (ГМДТ), яка відноситься до розряду речовин з високою вибуховістю та є в рази небезпечнішою за тротил, - розповіли в СБУ.

У Житомирі передача замовнику вибухових речовин загальною вагою 4 кілограми здійснювалась зловмисниками через закладку. Ще одному клієнту зловмисники продали саморобну вибухівку на основі аміачної селітри вагою понад 6 кілограмів.

На Львівщині з однієї із закладок правоохоронці вилучили гранату Ф-1, два саморобних вибухових пристрої, так звані «Хаттабки». На Київщині в одному з парків ‒ ще 8 цигарок з речовиною ГМДТ.

Також зафіксовано спробу продажу чотирьох реактивних протитанкових гранат, трьох автоматів Калашникова та двох пістолетів-кулеметів.

Напередодні Дня захисника України, 13 жовтня, під час фінального етапу спецоперації співробітники СБУ затримали зловмисників при збуті кілька саморобних пристроїв та трьох бойових гранат.

Правоохоронці наразі проводять обшуки у Київській, Черкаській, Житомирській та Львівській областях, у тому числі у Лук’янівському та Черкаському слідчих ізоляторах.

Як повідомлялося раніше, у центрі Києва зі стріляниною затримали небезпечних бандитів.