На Андріївському узвозі у Києві відзначать хорватське свято

На Андріївському узвозі у Києві відзначать хорватське свято

18 жовтня у столиці відзначать День краватки, який є національним святом Хорватії. 

Хорватія є батьківщиною краватки, загальновизнаної модної деталі, яка спочатку називалася хустиною на шиї, і за якою були впізнавані хорватські солдати, котрі воювали під французьким прапором у Тридцятирічній війні. Цю хустину зав'язували їм на шию наречені та дружини на знак взаємної вірності, проводжаючи їх на війну. Звідси і назва краватка, оскільки цей стиль французькою називався à la croate (а-ля-кроат, «по-хорватськи, на хорватський манер»). Із часом краватка набула теперішньої форми. Хорвати дуже пишаються цієї модної деталлю і прагнуть, щоб якомога більше людей дізналися про її походження. 

18 жовтня в усьому світі відзначається День краватки. Цього року Посольство Республіки Хорватії в Україні виступило з ініціативою відзначити День краватки у столиці.

Святкування планується у пішохідній зоні уздовж Андріївського узвозу, 19 ((сквер біля музею-майстерні Івана Кавалерідзе). Там знаходиться металева огорожа, яку хочуть частково зробити доступною для громадян. Щоб вони могли зав'язати власну краватку або паперові краватки, які будуть роздавати перехожим.  

На початку пішохідної зони планують розмістити інформаційні плакати про краватку та  Хорватію. Окрім того, повісити краватки на найближчі пам'ятники Ярославу Мудрому та Тарасу Шевченку.  Подія відбуватиметься під автохтонну хорватську музику (далматинські клапи). Передбачається, прив'язані краватки лишаться висіти на металевій огороді протягом тижня – до 25 жовтня. 

Коли: 18 жовтня з 11:00 до 16:00.
Де: Андріївський узвіз, 19.

Нагадаємо, до Дня волонтерства проводять конкурси есе та проєктів.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»