Кияни будуть пити воду без присмаку і запаху хлору

Кияни будуть пити воду без присмаку і запаху хлору

Київводоканал вже декілька років реалізує програму «Стоп хлор», яка передбачає відмову від використання рідкого хлору у технології водопідготовки. На сьогодні вже 40% питної води, що подається у домівки киян, знезаражується з застосуванням інших більш сучасних реагентів.

Попри те, що газ-хлор - достатньо якісний реагент для знезараження питної води, і він досі успішно використовується у таких містах, як Нью Йорк, - Київводоканал вирішив відмовитись від нього на вимогу киян, що хочуть пити воду без присмаку і запаху хлору. 

-Питання відмови від газ-хлору актуальне ще й тому, що водопровідні станції, які раніше розташовувалися майже на околиці міста, зараз разом зі своїми потенційно небезпечними складами газ-хлору знаходяться в межах житлової забудови. Крім того, утримання такого стратегічного об’єкту, як хлорне господарство, -  досить складний і дороговартісний процес. Тож станом на сьогодні у Києві вже всі артезіанські насосні водопровідні станції переведені на використання гіпохлориту натрію, який виробляється прямо на місці застосування зі звичайної кухонної солі, - пояснюють у Київводоканалі.

На Дніпровській водопровідній станції впроваджена технологія знезараження води сучасним і безпечними реагентом - діоксидом хлору. Київводоканал найближчим часом повноцінно запустить цю технологію в роботу після остаточного відпрацювання усіх технологічних режимів.

Порівняно з газ-хлором, гіпохлорит натрію і діоксид хлору мають багато переваг. Це і суттєве зниження ризику виникнення аварійних ситуацій через витік небезпечних речовин. І покращення якості води, в тому числі її смаку та запаху. Не менш важливо, що нові технології дозволяють зменшити викид у процесі підготовки питної води шкідливих речовин в атмосферне повітря. Також це дозволить зменшити витрати на логістику і залежність від поставок рідкого хлору.