Cучасну драму презентують на фестивалі у столиці

Cучасну драму презентують на фестивалі у столиці

16-18 жовтня в Києві відбудеться традиційний осінній Фестиваль сучасної драми 2020. Публічна чітка п’єс молодих українських «шекспірів» пройдев рамках фінальної частини ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ. 10 п’єс за 3 дні презентують на  Сцені 77 Київського національного театру оперети.

Проєкт під кураторством україно-німецького драматурга Павла Ар’є стартував у червні поточного року. До ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ організатори запрошували всіх тих, хто вміє або хоче писати, готовий вчитися та прагне визнання власних сценічних робіт. На всеукраїнський конкурс учасників відбирали з різних куточків країни. 

Під час Резиденції 15 відібраних щасливчиків безкоштовно відвідували теоретично-практичні семінари та воркшопи з драматургії. Далі – вчилися майстерності в українських режисерів та драматургів: П. Ар’є, Н. Блок, Є. Лавренчука, В. Малахова та інших. Наприкінці літа автори писали власні п’єси в супроводі консультацій від іменитих кураторів.

Тепер фіналісти готові показати власні роботи. 16-18 жовтня в стінах Київського національного театру оперети буде презентовано десять читок за три дні.

Вхід на події фестивалю – вільний. Однак, у зв'язку з карантинними обмеженнями зала може прийняти лише 50 осіб. Тому для глядачів передбачена еєстрація. Крім того, вхід до театру та перебування у ньому лише в захисній масці. Детальніша інформація про подію

Лабораторію драматургії було засновано 2019 р. Національною спілкою театральних діячів України. Цьогорічпроєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, у столиці відбудеться Міжнародний конкурс молодих дизайнерів

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»